Za Kladno by si extraligu znovu měl zahrát Jaromír Jágr, otazník visí i nad případným startem Tomáše Plekance. Ovšem už  když Rytíř byli mezi elitou naposledy, měli v kádru několik kvalitních hokejistů. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Za Kladno by si extraligu znovu měl zahrát Jaromír Jágr, otazník visí i nad případným startem Tomáše Plekance. Ovšem už když Rytíř byli mezi elitou naposledy, měli v kádru několik kvalitních hokejistů. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

 Pavel Patera - Olympijský šampion z Nagana a čtyřnásobný mistr světa byl v sezoně 2013/14 kapitánem Rytířů. V základní části byl s 26 (5+21) kanadskými body nejproduktivnějším hráčem Kladna, dalších 22 bodů poté přidal i v play-out a baráži, pádu do nižší soutěže však nezabránil. Další rok hrál v Olomouci a poté ukončil profesionální kariéru. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Kaberle - Vítěz Stanley Cupu odešel do zámoří právě z Kladna, kam se také po návratu z NHL vrátil. V ročníku 2013/14 dal celkově šest branek, ke kterým přidal 26 asistencí, sestupu ale nezabránil. Za Kladno odehrál i další sezonu, pak přidal ještě jeden rok v Kometě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Petr Tenkrát - Dvojnásobný medailista z mistrovství světa působil ve Finsku, Rusku či Švédsku, zahrál si taky v NHL a v roce 2013 odešel ze Sparty do Kladna, se kterým ihned zažil pád do první ligy. Rytířům nepomohlo ani Tenkrátových sedm gólů. Zkušený útočník hrál za Kladno ještě další rok, poté působil v Kometě a Ústí nad Labem a kariéru ukončil znovu v kladenském dresu. Foto: Profimedia.cz
 Milan Doudera - Šestadvacetiletý bek je kladenským odchovancem. Po sezoně 2013/14, v níž Rytíři sestoupili, však změnil dres a zamířil do Třince, se kterým letos získal mistrovství titul. Několik let je zároveň členem širšího reprezentačního kádru a v roce 2016 si dokonce zahrál na mistrovství světa. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Když Rytíři byli naposledy extraligoví. Podívejte se, kdo tehdy bojoval za Kladno

Kladno se v příští sezoně znovu objeví na extraligové mapě, na které naposledy bylo v sezoně 2013/14. Pádu o úroveň níž však tehdy nedokázalo zabránit ani několik zkušených hráčů.

Bez názvu1.jpg

Za Kladno by si extraligu znovu měl zahrát Jaromír Jágr, otazník visí i nad případným startem Tomáše Plekance. Ovšem už když Rytíř byli mezi elitou naposledy, měli v kádru několik kvalitních hokejistů. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Patera

Pavel Patera Jágr Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Olympijský šampion z Nagana a čtyřnásobný mistr světa byl v sezoně 2013/14 kapitánem Rytířů. V základní části byl s 26 (5+21) kanadskými body nejproduktivnějším hráčem Kladna, dalších 22 bodů poté přidal i v play-out a baráži, pádu do nižší soutěže však nezabránil. Další rok hrál v Olomouci a poté ukončil profesionální kariéru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle Kladno Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Vítěz Stanley Cupu odešel do zámoří právě z Kladna, kam se také po návratu z NHL vrátil. V ročníku 2013/14 dal celkově šest branek, ke kterým přidal 26 asistencí, sestupu ale nezabránil. Za Kladno odehrál i další sezonu, pak přidal ještě jeden rok v Kometě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Petr Tenkrát

Petr Tenkrát Kladno 2.jpg

Dvojnásobný medailista z mistrovství světa působil ve Finsku, Rusku či Švédsku, zahrál si taky v NHL a v roce 2013 odešel ze Sparty do Kladna, se kterým ihned zažil pád do první ligy. Rytířům nepomohlo ani Tenkrátových sedm gólů. Zkušený útočník hrál za Kladno ještě další rok, poté působil v Kometě a Ústí nad Labem a kariéru ukončil znovu v kladenském dresu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Milan Doudera

Milan Doudera Kladno Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý bek je kladenským odchovancem. Po sezoně 2013/14, v níž Rytíři sestoupili, však změnil dres a zamířil do Třince, se kterým letos získal mistrovství titul. Několik let je zároveň členem širšího reprezentačního kádru a v roce 2016 si dokonce zahrál na mistrovství světa.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Hlaváč

Jan Hlaváč Kladno Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Součástí kladenské družiny byl v sezoně 2013/14 také Jan Hlaváč. Dvojnásobný mistr světa však za Rytíře odehrál jen 17 zápasů a poté zamířil do Švédska. Po sezoně byl zpátky v kladenském dresu, k návratu mezi elitu ale nepomohl. Bývalý útočník se zkušenostmi z NHL hrával také za Spartu, Benátky nad Jizerou a Vrchlabí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud