Když Rumuni lámou ligové rekordy. Kolik Spartu se Slavií stáli Baluta a spol.?

Dříve české kluby kupovaly Slováky. Pak do nejvyšší soutěže začali přicházet fotbalisté z Afriky. Sparta se Slavií však udávají nový trend – kupují drahé Rumuny.

Posily z Balkánského poloostrova lámou ligové rekordy. Nicolae Stanciu se stal nejdražším hráčem v historii soutěže, Alexandru Baluta je zase nejdražší posilou Slavie. Kolik oba stáli? A kolik stáli další Rumuni, kteří nedávno přišli na Letnou? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte to.

Pokračování 2 / 5

Florin Nita (Sparta) – 34 milionů korun

Florin Nita Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Sparta v zimě přišla o Martina Dúbravku, který odešel do Newcastlu, bleskově za něj však našla náhradu a z týmu FCSB přivedla Florina Nitu. Třicetiletý rodák z Bukurešti rychle přesvědčil o svých kvalitách a na jaře patřil k nejlepším hráčům letenského celku. I okolo něj už krouží kluby z Premier League.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC /  Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Bogdan Vatajelu (Sparta) – 36 milionů korun

Bogdan Vatajelu 2.jpg

Bogan Vatajelu přišel do Sparty v polovině ročníku 2016/17. Měl být velkou posilou, stál 36 milionů korun, na jaře ale odehrál jen šest zápasů. V loňské sezoně zasáhl do 19 duelů, v základní sestavě byl ale jen jedenáctkrát. Odehrál pár dobrých zápasů, na první gól i pořádnou příležitost však krajní obránce či záložník zatím čeká.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Alexandru Baluta (Slavia) – 68 milionů korun

Alexandru Baluta 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dosavadní nejdražší posilou Slavie byl Gino Van Kessel, který do Edenu přišel za více než třicet milionů korun. Tento rekord je však minulostí, Slavia se totiž plácla přes kapsu a vytáhla dalších 68 milionů korun. Přesně tolik stál křídelník Alexandru Baluta, který byl kapitánem rumunské Craiovy. Čtyřnásobný rumunský reprezentant dal v uplynulém ročníku jedenáct branek a přidal pět asistencí. Bude podobně produktivní i v Edenu?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Nicolae Stanciu (Sparta) – 96 milionů korun

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Před necelými dvěma lety se stal nejdražší posilou belgické ligy. V Anderlechtu se ale příliš neprosadil a v zimě zlomil přestupový rekord české soutěže. Sparta za něj zaplatila 96 milionů korun. Tento nákup se pražskému celku vyplatil, rumunský záložník dal ve 14 ligových zápasech šest branek a přidal dvě asistence. Teď by Spartu měl dovést zase k titulu.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud