Fernando Morientes  Hrdinou úvodního zápasu na Letné byl Fernando Morientes. Bývalý útočník španělské reprezentace dal Spartě dva góly a Realu vystřelil tři body. Poprvé překonal bezmocného Čecha v 36. minutě, kdy dával po Salgadově centru na 2:1, podruhé udeřil sedmnáct minut před koncem, to doklepl do prázdné brány míč po střele Carlose. Real se dostal do vedení 3:2, které už uhájil.
 Santiago Solari  Sparta držela v odvetě na půdě Realu dlouho bezbrankovou remízu, vše ale zlomila šedesátá minuta. Santiago Solari si pěkně narazil se Saviem a dloubáčkem překonal Petra Čecha.
 Guti  Uplynuly čtyři minuty a Real přidal další gól. Prsty v něm měl Minambres, jenž byl na hřišti jen pár vteřin. Přesně přihrál Gutimu a ten přízemní střelou poslal míč z šestnáctky přesně k tyči.
 Sávio  Definitivní pojistku přidal dvacet minut před koncem Sávio. Brazilský útočník si naběhl na centr Brava a hlavičkou do protipohybu gólmana Čecha zvyšoval už na 3:0.
5
Fotogalerie

Když Real Madrid v Lize mistrů skolil Spartu. Toto je 5 hráčů, kteří v sezoně 2001/02 překonali Petra Čecha

Na časy, kdy Sparta pravidelně hrávala v Lize mistrů a potkávala soupeře z kategorie těch nejtěžších, mohou letenští fanoušci jen nostalgicky vzpomínat. Proti pražskému týmu stál například v sezoně 2001/02 Real Madrid.

Sparta sehrála s Realem dva zápasy v ročníku 2001/02 v Lize mistrů. Doma padla po boji 2:3 a v odvetě na Santiago Bernabeu prohrála 0:3. V obou případech se ve sparťanské brance objevil Petr Čech, kterého překonalo celkem pět hráčů Bílého baletu. Kteří to byli? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Zinedine Zidane

Skóre prvního zápasu otevřela už ve dvacáté minutě jedna z největších madridských hvězd – Zinedine Zidane. Domácí zaváhali při autovém vhazování Realu, ránu Fernanda Morientese Čech ještě vyrazil, na přesnou dorážku, kterou ze šestnáctky vyslal Zidane, už ale nestačil.