7. Karel Jarolím - 101 porážek  Bývalý reprezentační trenér Karel Jarolím je už více než rok bez angažmá. Ostřílený kouč, který slavil dříve úspěchy v pražské Slavii, v minulosti vedl také Slovácko. Před nástupem k národnímu týmu a po odchodu od něj vedl Mladou Boleslav. Ligovou premiéru v roli hlavního trenéra si odbyl v sezoně 1997/98 na lavičce Příbrami. Celkem vedl svá mužstva v 353 ligových střetnutích a většinou je přivedl k vítězství. Ze všech koučů v tomto seznamu má nejvyšší úspěšnost (55,23 %). Profimedia.cz

7. Karel Jarolím - 101 porážek
Bývalý reprezentační trenér Karel Jarolím je už více než rok bez angažmá. Ostřílený kouč, který slavil dříve úspěchy v pražské Slavii, v minulosti vedl také Slovácko. Před nástupem k národnímu týmu a po odchodu od něj vedl Mladou Boleslav. Ligovou premiéru v roli hlavního trenéra si odbyl v sezoně 1997/98 na lavičce Příbrami. Celkem vedl svá mužstva v 353 ligových střetnutích a většinou je přivedl k vítězství. Ze všech koučů v tomto seznamu má nejvyšší úspěšnost (55,23 %). Profimedia.cz

 6. Vlastimil Petržela – 102 porážek  Bývaly doby, kdy byl Vlastimil Petržela oslavován a veleben. Uznání si vydobyl také v zahraničí. Slávu ale neunesl, propadl gamblerství a z této závislosti se musel léčit. V české nejvyšší soutěži přivedl týmy Liberce, Sparty, Bohemians, Mladé Boleslavi, Olomouce, Žižkova, Baníku Ostrava a Zlína ke 89 vítězstvím. Na kontě má ale mnohem víc porážek - 102. Profimedia.cz
 5. Karel Večeřa – 123 porážek  Kouč Karel Večeřa se na ligové scéně neobjevil od sezony 2010/11, kdy působil v Brně, které tehdy opustilo nejvyšší soutěž. Předtím působil v Drnovicích, Jihlavě či Baníku Ostrava. Celkem vedl jako hlavní kouč své týmy ve 347 zápasech, z nichž 128 skončilo výhrou a 123 porážkou. Profimedia.cz
 4. Jiří Kotrba – 125 porážek  V roce 2003 dovedl Jiří Kotrba Spartu k titulu, dvakrát získal bronz s Jabloncem, vedl taky Liberec, ale i týmy, které už tak úspěšné nebyly. Bývalý kouč Žižkova, Příbrami či Brna krátce  trénoval i v Olomouci a během řady let, co v lize působil, prohrál 125 zápasů. Těch vítězných má však na kontě o sedm více. Profimedia.cz
 3. Petr Rada - 140 porážek  Který trenér se může pochlubit tím, že vedl obě pražská S i Viktorii Plzeň, tedy tři nejúspěšnější české kluby posledních dvou desetiletí? Kromě toho křičel Petr Rada na rozhodčí také od laviček Teplic, Liberce, Jihlavy, Příbrami a od roku 2017 tak činil pět sezon v žoldu Jablonce. Během více než dvacet let dlouhé kariéry kouče vedl své týmy ve více než čtyřech stovkách ligových zápasů a 128 z nich skončilo porážkou. Co se však týče úspěšnosti, je v tomto výběru s padesátiprocentní bilancí výher druhým nejúspěšnějším trenérem ze všech. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Když porážka střídá porážku. Jen těchto 7 trenérů „dokázalo“ v české lize prohrát přes 100 zápasů

Nejúspěšnějším trenérem v historii české nejvyšší fotbalové soutěži je podle počtu vítězných zápasů Pavel Vrba, který se radoval z výhry ve 190 duelech. Jak to ale vypadá na opačném pólu tabulky? Kteří trenéři prohráli nejvíc zápasů?

Sedm trenérů v české nejvyšší soutěži dosud pokořilo nelichotivou metu stovky prohraných utkání. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

7. Karel Jarolím - 101 porážek

Karel Jarolím2.jpg

Bývalý reprezentační trenér Karel Jarolím je už více než rok bez angažmá. Ostřílený kouč, který slavil dříve úspěchy v pražské Slavii, v minulosti vedl také Slovácko. Před nástupem k národnímu týmu a po odchodu od něj vedl Mladou Boleslav. Ligovou premiéru v roli hlavního trenéra si odbyl v sezoně 1997/98 na lavičce Příbrami.

Celkem vedl svá mužstva v 353 ligových střetnutích a většinou je přivedl k vítězství. Ze všech koučů v tomto seznamu má nejvyšší úspěšnost (55,23 %).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

6. Vlastimil Petržela – 102 porážek

Vlastimil Petržela.jpg

Bývaly doby, kdy byl Vlastimil Petržela oslavován a veleben. Uznání si vydobyl také v zahraničí. Slávu ale neunesl, propadl gamblerství a z této závislosti se musel léčit. V české nejvyšší soutěži přivedl týmy Liberce, Sparty, Bohemians, Mladé Boleslavi, Olomouce, Žižkova, Baníku Ostrava a Zlína ke 89 vítězstvím. Na kontě má ale mnohem víc porážek - 102.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

5. Karel Večeřa – 123 porážek

Karel Večeřa Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Kouč Karel Večeřa se na ligové scéně neobjevil od sezony 2010/11, kdy působil v Brně, které tehdy opustilo nejvyšší soutěž. Předtím trénoval v Drnovicích, Jihlavě či Baníku Ostrava. Celkem vedl jako hlavní kouč své týmy ve 347 zápasech, z nichž 128 skončilo výhrou a 123 porážkou.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

4. Jiří Kotrba – 125 porážek

Jiří Kotrba.jpg

V roce 2003 dovedl Jiří Kotrba Spartu k titulu, dvakrát získal bronz s Jabloncem, vedl taky Liberec, ale i týmy, které už tak úspěšné nebyly. Bývalý kouč Žižkova, Příbrami či Brna krátce  trénoval i v Olomouci a během řady let, co v lize působil, prohrál 125 zápasů. Těch vítězných má však na kontě o sedm více.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

3. Petr Rada - 140 porážek

Petr Rada.jpg

Který trenér se může pochlubit tím, že vedl obě pražská S i Viktorii Plzeň, tedy tři nejúspěšnější české kluby posledních dvou desetiletí? Kromě toho křičel Petr Rada na rozhodčí také od laviček Teplic, Liberce, Jihlavy, Příbrami a od roku 2017 tak činil pět sezon v žoldu Jablonce.

Během více než dvacet let dlouhé kariéry kouče vedl své týmy ve více než čtyřech stovkách ligových zápasů a 128 z nich skončilo porážkou. Co se však týče úspěšnosti, je v tomto výběru s padesátiprocentní bilancí výher druhým nejúspěšnějším trenérem ze všech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

2. Petr Uličný – 144 porážek

Petr Uličný.jpg

Petr Uličný nastartoval trenérskou kariéru v Uničově nedlouho poté, co ukončil tu hráčskou. V nejvyšší české lize vedl Zlín, Brno, Ostravu, Plzeň, Žižkov, Opavu, Hradec Králové a Olomouc, kterou naposledy trénoval v ročníku 2011/12. V české lize odtrénoval 413 zápasů a 144 z nich prohrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

1. Pavel Tobiáš – 155 porážek

Pavel Tobiáš Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

„Rekordmanem“ v počtu ligových porážek je Pavel Tobiáš, který prohrál 155 z celkových 406 zápasů, které odtrénoval v nejvyšší soutěži. Není se však čemu divit, nejdelší část kariéry totiž strávil v Českých Budějovicích a v Příbrami, tedy týmech, které se pohybovaly v dolních patrech tabulky. Kromě toho vedl ještě Brno a v sezoně 1997/98 byl 17 zápasů trenérem Slavie.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud