Když měl šťastnou ruku. 5 nejlepších hráčů, které Šilhavý přivedl do Slavie

Pátého září loňského roku převzal Slavii, kterou dovedl k titulu a postupu do základní skupiny Evropské ligy. Včera ale na lavičce sešívaného týmu skončil. Jaroslav Šilhavý přesto odvedl v Edenu kus práce.

slavia.jpg

Šilhavý Slavii převzal po odvolaném Dušanu Uhrinovi a dokázal s ní velké věci. Postup do základní fáze Ligy mistrů i do jarních bojů Evropské ligy mu ale unikl, stejně jako letos v lize Slavii prchá Viktorka, a tak přišel očekávaný krok.

Zkušený kouč ve Slavii končí! Během jeho éry se ale v Edenu mnohé změnilo a do sešívané kabiny dorazila řada nových posil. Zatímco angažmá některých hráčů se nepovedlo, jiní se osvědčili na výbornou. Jména pěti nejlepších hráčů, které Šilhavý přivedl do Slavie, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michael Lüftner

Michael Luftner.jpg

Slavia před rokem přivedla Michaela Lüftnera, který měl sbírat zkušenosti po boku Simona Deliho s Jiřím Bílkem, aby z něj postupně vyrostl nový lídr zadních řad. Vše ale nabralo nečekaný spád. Lüftner vytlačil ze sestavy kapitána Bílka, na jaře se stal oporou a už v předstihu se dohodl s dánskou Kodaní. Jeho slávistická epizoda byla krátká, ale velmi úspěšná.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Jakub Jugas

Jakub Jugas Slavia.jpg

Šilhavý se odchodem Lüftnera nenechal zaskočit a přivedl Jakuba Jugase, o kterého hodně stála také Sparta. Bývalý zlínský kapitán se rychle zabydlel v sestavě a na podzim nevynechal ani jednu minutu. Zatímco Deli laboroval se zdravotními problémy, z něj vyrostl nový lídr zadních řad.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Danny

Danny Slavia.jpg

Dvě ze tří letních hvězdných zahraničních posil v Edenu asi skončí. Halil Altintop i Ruslan Rotaň ze Slavie odejdou. Více se čekalo také od Dannyho, ten byl však daleko platnější, než zkušené posily z Turecka a Ukrajiny.

Bývalý kapitán Petrorhadu, který odehrál 37 zápasů za portugalskou reprezentaci, zasáhl do deseti ligových zápasů a vstřelil jeden gól. Vynechal však derby a kouč Šilhavý ho nechal mezi náhradníky i v utkání proti Plzni. Svými zkušenostmi a dovednostmi Slavii na jaře ještě pomůže.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Eduard Sobol

Eduard Sobol 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

V Edenu se objevil nečekaně, fanoušci jeho jméno neznali, o to platnější se ale ukázal být. Ukrajinec Eduard Sobol si rychle vybojoval místo v sestavě a zabydlel se na levém kraji slávistické obrany. Debutoval ve třetím kole proti Jihlavě a o dva zápasy později vstřelil svůj premiérový gól v sešívaném dresu. Na podzim zasáhl do 14 ligových kol a pokaždé patřil k nejlepším hráčům sestavy.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Miroslav Stoch

Miroslav Stoch Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

V lize sice gól nedal, přesto byl hodně vidět. Miroslav Stoch přišel v srpnu z Fenerbahce a rychle se ukázalo, že Slavia udělala jeho angažováním správně. Slovenský reprezentant, který si zahrál na světovém šampionátu i loňském EURU, byl v každém zápase nesmírně aktivní a neustále se snažil něco vymýšlet. I jeho se ale týkaly časté rotace sestavy. V utkání proti Plzni dokonce odehrál jen 19 minut, od té doby už nechyběl v základní sestavě.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud