Když lídři nezáří. 4 hráči českého týmu, od kterých se na šampionátu čekalo víc

Čeští hokejisté odehráli na mistrovství světa dva zápasy - po duelech s Rusy a Švýcary jsou ale bez bodu. Národní tým se trápí a jeho opory jakbysmet.

Velmi dobými výkony se na šampionátu prezentuje Jakub Flek, povedený duel se Švýcary odehrál Jiří Smejkal, ovšem hráči, kteří by český tým měli táhnout, zatím v Rize nezáří. Jména čtyř z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Filip Hronek 

Filip Hronek MS 2019.jpg

Dosud startoval na dvou světových šampionátech a na obou zářil. Především před dvěma lety v Bratislavě odehrál úžasný turnaj a čekalo se, že na něj naváže i v Rize. V Detroitu nabral další cenné zkušenosti a v Lotyšsku měl patřit k hlavním zbraním českého týmu. Proti Rusům ani Švýcarům ale moc nebezpečný nebyl, český tým od něj potřebuje víc. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Filip Zadina 

Filip Zadina ČR 21 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V poslední přípravě proti Rusům se blýskl jedním gólem a velmi dobrým výkonem. Taky v Detroitu se mu dařilo a těšil se, jak své kvality rozbalí na premiérovém mistrovství světa. Jenže Filip Zadina zatím nezáří a v Rize střelecky mlčí. Ví se o něm, že umí přesně zakončit, do žádné velké šance se ale nedostal. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jan Kovář 

Jan Kovář Riga.jpg

Pamatujete na jeho výkony z Bratislavy? Tehdy Jan Kovář odehrál parádní turnaj. Letos měl za sebou velmi dobrou sezonu, ovládl tabulku produktivity švýcarské ligy a se Zugem vyhrál i následné play-off. V Rize byl centrem elitní řady a společně s Dominikem Kubalíkem a Jakubem Vránou měl bořit jednu obranu za druhou. V duelu se Švýcary si připsal jednu gólovou nahrávku, jinak se ale zatím spíše hledá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Tomáš Zohorna 

Tomáš Zohorna Riga.jpg

V národním týmu toho odehrál už hodně. Startoval na několika šampionátech a také v Rize měl plnit důležitou roli. Tím spíš, když se postavil jako centr mezi Filipa Chytila a Filipa Zadinu. Jenže Tomáš Zohorna toho moc nevymyslel, se svými křídly si nesedl a jeho role nebyla taková, jaká by měla být. Udrží se v sestavě? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud