Když lídři netáhnou. 3 hvězdy Sparty, které v derby totálně vybouchly

Když lídři netáhnou. 3 hvězdy Sparty, které v derby totálně vybouchly

Když lídři netáhnou. 3 hvězdy Sparty, které v derby totálně vybouchly

Čekal se tuhý boj, vyrovnaná partie, kterou může ovládnout kdokoliv. Víkendové derby ale bylo jasnou záležitostí mistrovské Slavie, která zaslouženě vyhrála 2:0. Spartě se nedařilo vůbec nic, největší hvězdy byly neviditelné.

Bez názvu.jpg

Nejlepší hráč Sparty v derby? Gólman Martin Dúbravka. To vypovídá o všem. O žádném hráči z Letné se nedá říct, že by předvedl dobrý výkon. Václav Kadlec se sice rval na hrotu, nevytvořil si ale žádnou šanci. Solidní partii odehrál ve středu pole Georges Mandjeck, ani z jeho podání to ale nebyla žádná hitparáda. Hlavní problém Sparty byl ale jinde – tři ofenzivní hvězdy, které měly tým táhnout, zcela selhaly. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jonathan Biabiany

Jonathan Biabiany Sparta.jpg

Andrea Stramaccioni o něj stál celé léto, přál si mít ho ve Spartě. Jeho přání se mu nakonec splnilo a francouzský křídelník si odbyl premiéru v Mladé Boleslavi. Tam patřil k nejlepším, potom už toho ale moc nepředvedl.

Bývalý hráč Interu Milán, za kterého Sparta může zaplatit (v případě uplatnění opce) rekordní čtyři miliony eur, byl neviditelný i v derby. Svou pověstnou rychlost téměř nevyužil, nedostal se k akcím po stranách, a když už přeci ano, tak nepřesně centroval. Nebyl tím lídrem, jakým měl být.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Tal Ben Chaim

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Největší letní posila a zároveň nejdražší ligový hráč všech dob. Tal Ben Chaim přišel z Izraele za 78 milionů korun a měl být jedním z hráčů, který Spartu dovede k titulu.

S míčem u nohy umí, o tom žádná, čekalo se od něj ale víc. Výrazně víc! Taky v derby předvedl několik pohledných momentů, ale k čemu to všechno bylo, když pak špatně přihrál? Zbytečně padal k zemi a soustředil se na jiné věci, než jak zaútočit na branku Slavie. Čekala se od něj velká produktivita, místo toho ale mlčí.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický Sparta 3.jpg

Měl být největší zbraní Sparty, trumfem do ofenzivy. Tomáš Rosický byl podruhé v řadě v základní sestavě, jenže ani on nedokázal najít recept na pevnou obranu Slavie. Snažil se, ale nebyl téměř vidět. Zrychloval sice hru, k ničemu to ale nevedlo. Sparta se nedostala do žádné šance a za to nese odpovědnost i bývalý reprezentační kapitán. Kdo jiný by měl Spartu zvednout, když ne on?

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud