Bayern Mnichov – Viktoria Plzeň 5:0 (Liga mistrů, 2013)  Ještě o gól více Plzeň dostala během své druhé účasti v Lize mistrů na půdě Bayernu Mnichov. K výhře 5:0 dvěma góly přispěl Franck Ribéry, domácí na branku Matúše Kozáčika vyslali 22 střel. Zato Kolář a spol. Manuela Neuera neohrozili ani jednou. Profimedia.cz
 Manchester City - Viktoria Plzeň 4:2 (Liga mistrů, 2013)  Kromě Bayernu měla Plzeň ve skupině Ligy mistrů v sezoně 2013/14 i Manchester City. Doma Viktorka prohrála 0:3, venku ale odehrála statečnou partii. Plzeň zásluhou Tomáše Hořavy a Stanislava Tecla dvakrát srovnala, v 78. minutě ale domácím vrátil vedení Alvaro Negredo a v závěru přidal definitivní pojistku Edin Džeko. Profimedia.cz
 Olympique Lyon – Viktoria Plzeň 4:1 (Evropská liga, 2014)  Viktorka se na jaře v sezoně 2013/14 přesunula z Ligy mistrů do Evropské ligy a v úvodním kole přešla přes Šachtar Doněck. Pak ale narazila na Lyon a ten českému týmu vystavil stopku. Přitom v prvním duelu plzeňští už po dvou minutách díky Tomáši Hořavovi vedli, nakonec ale prohráli 1:4. V domácí odvetě Viktorka vyhrála, výsledek 2:1 jí ale na postup nestačil. Profimedia.cz
 Viktoria Plzeň – Petrolul Ploješť 1:4 (předkolo Evropské ligy, 2014)  Plzeň ve třetím předkole Evropské ligy v sezoně 2014/15 vyfasovala rumunskou Ploješť a brousila si zuby na postup. Tím spíš, když v prvním zápase uhrála venku remízu 1:1. Jenže domácí odvetu Viktorka nezvládla, prohrála 1:4 a v pohárech dohrála. Jediný gól Viktorky dal Václav Pilař. Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Když hořela obrana. Připomeňte si 10 zápasů Plzně v evropských pohárech, v nichž inkasovala 4 a více gólů

Plzeň je v posledních letech téměř pravidelným účastníkem evropských pohárů. Viktoria dělá často českému fotbalu dobré jméno, občas však také nehezky vybouchne.

Viktorka schytala v evropských pohárech několik pořádných výprasků, na které by fanoušci nejraději navěky zapomněli. Aby se tak nestalo, deset posledních zápasů, ve kterých Plzeň dostala alespoň čtyři branky, si můžete připomenout v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 11

Viktoria Plzeň – Barcelona 0:4 (Liga mistrů, 2011)

Během své první účasti v Lize mistrů si Plzeň zahrála i proti Barceloně. Na Camp Nou prohrála 0:2, doma však dostala čtyřgólový výprask. V 17. minutě se sice řítil na branku hostů Milan Petržela, v klíčové šanci ale selhal. Krátce nato se nechal vyloučit Marián Čišovský, Lionel Messi proměnil penaltu a nastartoval suverénní jízdu katalánského týmu. Messi se dokonce blýskl hattrickem, jeden gól přidal Cesc Fabrégas.

Pokračování 3 / 11

Bayern Mnichov – Viktoria Plzeň 5:0 (Liga mistrů, 2013)

Pokračování 4 / 11

Manchester City - Viktoria Plzeň 4:2 (Liga mistrů, 2013)

Pokračování 5 / 11

Olympique Lyon – Viktoria Plzeň 4:1 (Evropská liga, 2014)

Pokračování 6 / 11

Viktoria Plzeň – Petrolul Ploješť 1:4 (předkolo Evropské ligy, 2014)

Pokračování 7 / 11

AS Řím – Viktoria Plzeň 4:1 (Evropská liga, 2016)

Pokud Plzeň chtěla pomýšlet na postup ze základní skupiny Evropské ligy v sezoně 2016/17, musela v Římě zabrat. Stal se ale pravý opak. Martin Zeman sice ještě stihl zareagovat na trefu Edina Džeka, jenže bosenský kanonýr se blýskl hattrickem, Aleš Matějů si navíc vstřelil vlastní gól a domácí AS slavilo pohodovou výhru.

Pokračování 8 / 11

Viktoria Plzeň – FCSB 1:4 (předkolo Ligy mistrů, 2017)

Viktorka bojovala na začátku sezony 2017/18 o postup do Ligy mistrů proti rumunskému FCSB. Venku uhrála nadějnou remízu 2:2, domácí odvetu ale vůbec nezvládla. Hosté brzy vedli, ve druhé půli sice srovnal Michael Krmenčík, jenže mezi 71. a 79. minutou bývalá Steaua třikrát udeřili a bylo po zápase.

Pokračování 9 / 11

AS Řím – Viktoria Plzeň 5:0 (Liga mistrů, 2018)

Svěřenci kouče Pavla Vrby zahájili pouť Ligou mistrů v sezoně 2018/19 domácí remízou s CSKA Moskva. Do Říma Plzeň neletěla v roli favorita, domácí tým však chtěla potrápit. Jenže to se nepovedlo, AS celý zápas dominovalo, Edin Džeko přidal další hattrick a římský tým vyhrál vysoko 5:0.

Pokračování 10 / 11

Viktoria Plzeň - Real Madrid 0:5 (Liga mistrů, 2018)

Měsíc po výprasku v Římě od místního AS bylo ještě hůře. Viktorka inkasovala opět pětigólový příděl a navíc před vlastními diváky.

Ve Štruncových sadech byl fotbalový svátek, protože přijel slavný Real Madrid. Bílý balet jasně ukázal, že česká špička má k nejbohatším světovým velkoklubům stejně daleko jako práškovací čmelák k nadzvukové stíhačce. Už do přestávky si hosté vytvořili čtyřbrankový náskok a kdyby ve druhé půli nezvolnili, mohl to být superdebakl. O góly se postarali Casemito, Kroos, Bale a dvakrát se trefil Benzema.

Pokračování 11 / 11

Olympiakos - Viktoria Plzeň 4:0 (předkolo Ligy mistrů, 2019)

Sen o dalším postupu do Ligy mistrů se Viktorii rozplynul v sezoně 2019/20 už ve druhém předkole. Plzeň narazila řecký Olympiakos a v úvodním utkání na domácím hřišti pouze remizovala 0:0. Ještě větší šok pro fanoušky však měl přijít v odvetě.

Celou první půli Západočeši drželi naději na postup a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Jenže po přestávce už to byla z pohledu hostů jen hodně zlá noční můra. V 51. minutě nasměroval domácí za vítězstvím Guilherme a když se o čtvrthodinu později trefil Guerrero, bylo prakticky rozhodnuto. Viktorka byla v křeči a 30 tisíc fanoušků už bouřlivě slavilo. Ještě než rozhodčí naposled foukl do píšťalky, skóroval opět Guilherme a závěrečnou gólovou tečku za utkáním udělal Ruben Semedo.