Roberto Carlos  - Na jednom kraji obrany figuroval Cafú, na tom druhém Roberto Carlos. Takové složení Brazílii každý záviděl. Bek s legendární levačkou působil od roku 1997 v Realu Madrid, do kterého přišel z Interu Milán. V dresu Bílého baletu mistr světa z roku 2002 získal i tři tituly v Lize mistrů. Foto: Profimedia.cz
 Dunga  - K nejlepším fotbalistům planety tehdy patřil i Dunga. Legendární defenzivní záložník v roce 1994 coby kapitán dovedl Brazílii k titulu mistrů světa. Během hráčské kariéry působil v Itálii, Německu, ale i Japonsku. Později se stal koučem brazilské reprezentace. Foto: Profimedia.cz
 Romário  - Legendární kanonýr je považován za jednoho z nejlepších útočníků všech dob. V roce 1994 Brazílii dovedl k titulu na mistrovství světa, v národních barvách pak vstřelil dokonce více než padesát gólů. Během kariéry pokořil i magickou tisícovku branek a dosáhl spousty individuálních i týmových úspěchů. Bývalý forvard PSV Eindhoven či Barcelony skóroval i v utkání s českou reprezentací. Foto: Profimedia.cz
 Ronaldo  - V brazilské reprezentaci tehdy řádil i Ronaldo, jenž vstřelil druhý gól zápasu. Parádní útočník, který byl v té době považován možná za nejlepšího fotbalistu planety, v roce 1997 přestoupil z Barcelony do Interu Milán, později hrál i za Real Madrid a milánské AC. Na mistrovství světa 1998 dal čtyři branky a pomohl Brazílii ke stříbru, o čtyři roky později se trefil dokonce osmkrát a Brazilci už brali zlato. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Když Češi šli na Brazilce. 5 legend, proti nimž v roce 1997 hráli Nedvěd a spol.

Českou fotbalovou reprezentaci čeká mimořádný zápas. Do Edenu přijede Brazílie, na kterou Češi narazili naposledy v roce 1997. Proti Uhrinovým svěřencům se představil výjimečný soubor.

Koho Brazílie přiveze do Prahy letos? Dorazí Neymar? Bude v týmu Casemiro či Marcelo? Když se obě reprezentace střetly v roce 1997 v semifinále Konfederačního poháru, které Brazílie vyhrála 2:0, byl brazilský tým plný výjimečných hvězd. Vybrali jsme pět z nich, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Cafú

Cafú Brazílie.jpg

Rodák ze Sao Paula tehdy, a ještě řadu let poté, patřil k nejlepším obráncům planety. Právě v roce 1997 zamířil z Brazílie do Evropy a posílil AS Řím. O šest let později pak odešel do AC Milán, se kterým vyhrál i Ligu mistrů. Kromě toho má ve sbírce mimo jiné i dva tituly z mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Roberto Carlos

Roberto Carlos Brazílie.jpg

Na jednom kraji obrany figuroval Cafú, na tom druhém Roberto Carlos. Takové složení Brazílii každý záviděl. Bek s legendární levačkou působil od roku 1997 v Realu Madrid, do kterého přišel z Interu Milán. V dresu Bílého baletu mistr světa z roku 2002 získal i tři tituly v Lize mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dunga

Dunga Brazílie.jpg

K nejlepším fotbalistům planety tehdy patřil i Dunga. Legendární defenzivní záložník v roce 1994 coby kapitán dovedl Brazílii k titulu mistrů světa. Během hráčské kariéry působil v Itálii, Německu, ale i Japonsku. Později se stal koučem brazilské reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Romário

Romário Brazílie.jpg

Legendární kanonýr je považován za jednoho z nejlepších útočníků všech dob. V roce 1994 Brazílii dovedl k titulu na mistrovství světa, v národních barvách pak vstřelil dokonce více než padesát gólů. Během kariéry pokořil i magickou tisícovku branek a dosáhl spousty individuálních i týmových úspěchů. Bývalý forvard PSV Eindhoven či Barcelony skóroval i v utkání s českou reprezentací.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ronaldo

Ronaldo Brazílie.jpg

V brazilské reprezentaci tehdy řádil i Ronaldo, jenž vstřelil druhý gól zápasu. Parádní útočník, který byl v té době považován možná za nejlepšího fotbalistu planety, v roce 1997 přestoupil z Barcelony do Interu Milán, později hrál i za Real Madrid a milánské AC. Na mistrovství světa 1998 dal čtyři branky a pomohl Brazílii ke stříbru, o čtyři roky později se trefil dokonce osmkrát a Brazilci už brali zlato.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud