Kdo získá Masarykův pohár? 5 největších favoritů nové extraligové sezony

Kdo získá Masarykův pohár? 5 největších favoritů nové extraligové sezony

Kdo získá Masarykův pohár? 5 největších favoritů nové extraligové sezony

Čekání bylo dlouhé, teď je mu však konec a hokejová sezona startuje. Nový ročník Tipsport extraligy znovu slibuje zajímavou podívanou a dramatický boj o Masarykův pohár. Aspirantů, kteří si na něj brousí zuby, je totiž několik.

Největším loňským extraligovým překvapením bylo semifinálové tažení Chomutova. Jenže kádr Pirát opustili Davidové Kaše a Kämpf, Jan Rutta odešel do Chicaga a kouč Vladimír Růžička dobře ví, že zopakovat loňský výsledek by bylo malým zázrakem. Letošní extraligové favority je třeba hledat jinde – třeba v následujících pěti kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Kometa

Jakub Krejčík Kometa.jpg

Kdo jiný by měl být hlavním aspirantem na titul, než loňský šampion z Brna? Kometa zvládla play-off na jedničku a zaslouženě oslavila první extraligový triumf. Letošní tým doznal jen minimálních změn, téměř neoslabil, z opor odešel jen Marek Kvapil, jenž se vrátil do KHL. Klíčoví hráči loňské mistrovské jízdy v čele s Martinem Eratem a Jakubem Krejčíkem zůstali, řeší se jen budoucnost Martina Nečase.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Hradec Králové

Hradec Martin Veselý MAFRA Profimedia.jpg

Loni došli do semifinále, pro klub to bylo historické maximum. Ale v Hradci Králové chtějí víc, pomýšlejí na finále a touží po zlatých medailích. V kádru Mountfieldu zůstal veterán Jaroslav Bednář, přišel zkušený slovenský obránce Dominik Graňák nebo mistr světa z roku 2010 – bojovný útočník Petr Koukal.

Zraněného Patrika Rybára nahradí mezi třemi tyčemi Jakub Sedláček, a když k tomu připočteme, že z klíčových hráčů nikdo neodešel, vyjde nám z toho aspirant na medaile.

Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Liberec

Ladislav Šmíd Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Bílí Tygři budou znovu silní. Soubor Filipa Pešána bude útočit na třetí finále v řadě, ve sbírce má zlato a stříbro, a letos zase pomýšlí na nejvyšší mety. Je však otázkou, jak se Liberec vyrovná se ztrátami klíčových person. Ján Lašák ukončil kariéru, Branko Radivojevič zamířil na Slovensko, Ondřej Vitásek je ve Švédsku a Radim Šimek v NHL.

Na druhou stranu, Roman Will „dozrál“ ve špičkového extraligového gólmana, z Číny se vrátil střelec předloňského zlatého gólu Martin Bakoš, z Třince dorazil mladý útočník Lukáš Jašek a z Calgary zkušený bek Ladislav Šmíd. Liberec by měl hrát znovu vysoko.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Sparta

Sami Aittokallio Finsko.jpg

Vyjmenovat extraligové favority a vynechat Spartu? To nejde. Pražský klub čeká na titul od roku 2007, loni vylétl už ve čtvrtfinále, letos však míří znovu výš. 

Ve Spartě se rozloučili s brankářskou dvojicí Tomáš Pöpperle a Filip Novotný, novou jedničkou se stal finský gólman Sami Aittokallio.

Pryč jsou i Michal Řepík s Janem Buchtelem, místo nich ale přišli dva zahraniční útočníci a taky Robert Říčka. Sparta kvalitně posílila také defenzivu a mimo jiné získala Tomáše Dvořáka s Petrem Zámorským. Bude právě tento mančaft tím vítězným?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Třinec

David Musil ČR Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Letošní třinecké léto bylo jiné. Klub totiž nevábil žádná zvučná jména (s výjimkou Jaromíra Jágra), ale rozhodl se stavět na tom, co má k dispozici. Kouč Václava Varaďa bude pracovat s řadou talentovaných mladíků, ale také se zkušenými borci v čele s Lukášem Krajíčkem.

Oceláři se mohou spolehnout na silnou dvojici gólmanů a hodně se čeká také od nových posil. Ze zámoří se vrátil David Musil, z KHL dorazil Tomáš Marcinko, z Liberce Vladimír Svačina a zpět v kádru je také klubová legenda Jiří Polanský.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud