Kdo zastaví Ronalda? 5 hráčů, kteří mu mohou vyfouknout Zlatý míč

Žádný český fotbalista, zato celá plejáda hvězd z evropských velkoklubů. Tak vypadá nominace ankety Zlatý míč, jejíž vítěz se stane nejlepším hráčem planety za rok 2016. Favoritem je Cristiano Ronaldo. Nebo mu snad někdo překazí cestu na trůn?

O vítězi rozhodne hlasování novinářů z celého světa. Očekává se, že se králem stane Cristiano Ronaldo, který v anketě triumfoval už třikrát. Letos znovu vyhrál Ligu mistrů a poprvé v kariéře dovedl Portugalsko k vítězství na Euru. Předpoklady jsou ale jedna věc a realita druhá. Cestu hvězdy Realu Madrid na trůn může zhatit pět konkurentů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Luis Suárez

Luis Suarez Barca.jpg

Můžete ho milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím neexistuje. Pro jedny je výjimečným útočníkem, pro druhé padouch, který má v hlavě úplně prázdno a jeho jedinou zálibou je simulování či kousání soupeřů. Co se mu ale nedá upřít, to jsou góly.

Společně s Neymarem a Messim tvoří v Barceloně smrtící komando a ničí soupeře za soupeřem. V loňské sezoně dal v katalánském dresu 59 soutěžních branek, letos se trefil už desetkrát. To jsou dostatečně pádné argumenty k tomu, aby získal Zlatý míč.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Gareth Bale

Gareth Bale Real.jpg

Nejpříjemnější překvapení Eura? Wales. Tým z Britských ostrovů válel a došel až do semifinále. Hlavní podíl na tom měl Gareth Bale, který byl motorem týmu a na premiérovém šampionátu se blýskl třemi trefami. Velmi dobrou sezonu prožil i na klubové scéně a s Realem Madrid vyhrál podruhé v kariéře Ligu mistrů. Ve Zlatém míči bude určitě hodně vysoko.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Neymar

Neymar blond.jpg

Anketě dlouhodobě kralují Ronaldo s Messim. Má se za to, že pokud je může někdo v dalších letech sesadit a převzít po nich nadvládu, pak je to Neymar. Brazilský útočník ve službách Barcelony se řadí mezi nejlepší fotbalisty planety a to je mu teprve 24 let. Loni triumfoval ve španělské lize, žádnou další trofej ale nepřidal. Bude mu to na Ronalda stačit? Letos zřejmě ještě ne.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Antoine Griezmann

Antoine Griezmann.jpg

Černý kůň ankety. Pětadvacetiletý francouzský útočník Antoine Griezmann má za sebou rok snů, k úplné spokojenosti mu ale kousíček chybí. S Atlétikem Madrid prošel až do finále Ligy mistrů, v Miláně se ale radoval konkurenční Real. Náladu si mohl zlepšit na domácím Euru, jenže tam padl v boji o zlato s Portugalskem.

Griezmann přesto prožil výjimečný turnaj a s šesti góly se stal jak nejlepším střelcem, tak i nejlepším hráčem šampionátu. Ve Španělsku byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem sezony. Ronaldo byl až za ním, zvládne ho ale porazit dvakrát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lionel Messi

Lionel Messi blond.jpg

Největší Ronaldův adept. Lionel Messi je dlouhodobě považován za jednoho z nejlepších hráčů světa, vždyť v anketě triumfoval už pětkrát. V uplynulých měsících sice laboroval se zdravotními problémy, stále se ale udržuje ve výtečné střelecké formě.

S Barcelonou získal další titul ve španělské lize, Ligu mistrů ale, na rozdíl od Ronalda, nevyhrál. A neuspěl ani na Copa América, kde Argentina padla znovu ve finále. Naštvaný Messi následně ukončil reprezentační kariéru, pak své rozhodnutí ale přehodnotil.

Zdá se ale, že Ronaldo má mírně navrch...

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud