Kdo zastaví Lafatu? 6 dalších útočníků, kteří bojují o střeleckou korunu

Ještě jedna sezona a pak dost. David Lafata se chystá do fotbalového důchodu, stále ale platí, že je výjimečným útočníkem a obávaným kanonýrem. Po 13 odehraných kolech je v čele tabulky produktivity a útočí na další korunu pro krále střelců.

Bez názvu.jpg

Pětatřicetiletý Lafata znovu vládne. Ačkoliv ve Spartě začínal mezi náhradníky a šanci měli dostat mladší, on znovu dokázal, jak je výjimečný. Dokonce o něj stál i reprezentační kouč Karel Jarolím. V současné době existuje jen šest hráčů, kteří ho mohou připravit o další korunu pro krále střelců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Michael Krmenčík (Plzeň) – 4 góly

Michael Krmenčík Plzeň.jpg

Michael Krmenčík má na kontě zatím jen čtyři branky, je však v laufu a do konce podzimu se může Lafatovi přiblížit. Třiadvacetiletý forvard, jenž se prosadil třeba ve šlágru se Spartou, hraje v životní formě. Usadil se v plzeňské základní sestavě a v pátek si odbyl reprezentační premiéru, kterou ozdobil trefou do norské sítě. Co všechno nám ještě ukáže?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Muris Mešanovič (Slavia) – 5 gólů

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Bosenský útočník přišel do Slavie před rokem z Jihlavy, v úvodu angažmá se ale příliš neprosazoval. To se však letos změnilo a Muris Mešanovič má na kontě už pět branek!

Na základní sestavu mu to ale nestačí a trenér Šilhavý ho využívá jako žolíka. Čtyři z pěti branek vstřelil jako střídající hráč, naposledy rozhodl o říjnové výhře nad Karvinou, ale od té doby se netrefil. Nazuje zase střelecké kopačky?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Milan Škoda (Slavia) – 5 gólů

Milan Škoda 2.jpg

Zdálo se, že po Euru zvedne kotvy, opustí Slavii a zamíří do ciziny. Milan Škoda byl na odchodu do Číny, z transferu ale sešlo a opora "sešívaných" zůstala v Edenu.

Třicetiletý útočník se trefil hned v prvním kole, ale stejně jako celá Slavia se rozjížděl pomaleji. Teď už se však zdá, že se dostal do tempa, v posledních třech zápasech dal dvě branky a aktuálně má na kontě pět zásahů. Loni ukázal, že může s Lafatou držet krok. Dokáže to i letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Haris Harba (Zlín) – 6 gólů

Haris Harba.jpg

V sezoně 2013/14 nastřílel 13 branek a zdálo se, že se rodí nová hvězda, o kterou se začaly zajímat přední tuzemské kluby. Jenže v následujícím ročníku se prosadil jen čtyřikrát a poté odešel z Jihlavy na Slovensko.

Letos zamířil na hostování do Zlína a zdá se, že znovu našel střelecký prach. Bosenský útočník se trefil už šestkrát, naposledy skóroval ve dvou zápasech v řadě a pomohl Zlínu k veledůležitým bodům. Ševci šlapu a Harba taky. Na konci roku mu končí v Jihlavě smlouva a Zlín ho bude moct získat natrvalo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jan Chramosta (Mladá Boleslav) – 7 gólů

Jan Chramosta MB.jpg

Loni se trefil jen pětkrát, letošní sezonu ale načal jako vyměněný a v prvním kole nasázel hattrick Liberci. Poté sice vyšel čtyřikrát naprázdno, v dalších dvou duelech ale přidal tři branky. Dosud poslední gól dal v polovině října do sítě Bohemians 1905. Na vedoucího Lafatu mu schází jeden přesný zásah, teď se ale, stejně jako celá Mladá Boleslav, zasekl…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Michal Škoda (Brno) – 8 gólů

Michal Škoda 2.jpg

Jen jeden útočník zvládl letos nastřílet stejně jako Lafata osm branek. Na tuto hranici se dostal Škoda. Ne však reprezentační útočník Milan, ale jeho bratr Michal, který hraje v životní formě.

Jeho dosavadním maximem bylo loňských sedm branek. Tuto metu letos už pokořil, skóroval v sedmi zápasech v řadě a dokonce se spekulovalo o jeho povolání do reprezentace. Naváže na střeleckou fazonu i po pauze? A nezláká ho v zimě do svých řad některý z konkurenčních celků?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud