Michal Petráň (Pardubice) – 8 gólů.  Hodně produktivní je také Michal Petráň, který dal osm z celkových 28 gólů Pardubic. Šestadvacetiletý útočník má na kontě i sedm startů za prvoligové České Budějovice, v nejvyšší sezoně se ale gólově ani jednou neprosadil. Foto: Profimedia.cz
 Vojtěch Hadaščok (Vlašim) – 9 gólů.  Toto jméno je na ligové úrovni dobře známé. Vojtěch Hadaščok odehrál v nejvyšší soutěži 86 zápasů, ve kterých dal devět branek. Působil v Liberci, Hradci Králové či Příbrami a od loňského roku je ve Vlašimi. Na podzim se trefil tolikrát, co za celou dobu v první lize. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Lukáš Magera (Brno) – 9 gólů.  Stejně jako Hadaščok dal devět branek také Lukáš Magera. Zkušený útočník opustil po loňské sezoně Mladou Boleslav, kde působil od roku 2012, a zamířil do druholigového Brna. Zbrojovce se zatím moc nedaří a je až sedmá, zato pětatřicetiletý Magera je v ráži. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 David Ledecký (České Budějovice) – 10 gólů.  Nejlepším střelcem druholigového podzimu je David Ledecký. Pětadvacetiletý útočník, který „vyrostl“ ve Spartě, působil od roku 2016 v Polsku, v létě si ale plácl s Českými Budějovicemi, kde se mu zatím daří. Dynamo vede ligu a Ledecký, jenž hrával taky za Znojmo, má na kontě už deset branek. Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Kdo vystřílí postup? 5 podzimních nejlepších kanonýrů druhé ligy

Druhá nejvyšší tuzemská fotbalová soutěž ulehla k zimnímu spánku. K postupu mezi elitu jsou nejblíž Jihlava s Českými Budějovicemi, které ve svých řadách mají i elitního kanonýra ligy.

Tabulce střelců Fortuna ligy vládne Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi. Ruský útočník letos vstřelil už dva hattricky a na kontě má 15 branek. Komličenka stíhá Slovák Miroslav Stoch, Francouz Jean-David Beauguel a Benjamin Tetteh z Ghany. A jak jsou na tom střelci ve druhé nejvyšší soutěži? Jména pěti nejlepších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Zoubele (Jihlava) – 7 gólů

Lukáš Zoubele.jpg

Zkušený dvaatřicetiletý útočník hrál ještě loni s Jihlavou v nejvyšší soutěži. Vysočina však sestoupila a letos se pokouší o návrat. Jihlavští jsou aktuálně druzí, na podzim dali 26 branek a sedm z nich vstřelil právě Lukáš Zoubele, který dříve hrával taky za Brno, Jablonec, Teplice či Kladno.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Petráň (Pardubice) – 8 gólů

Michal Petráň.jpg

Hodně produktivní je také Michal Petráň, který dal osm z celkových 28 gólů Pardubic. Šestadvacetiletý útočník má na kontě i sedm startů za prvoligové České Budějovice, v nejvyšší sezoně se ale gólově ani jednou neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Vojtěch Hadaščok (Vlašim) – 9 gólů

Vojtěch Hadaščok Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Toto jméno je na ligové úrovni dobře známé. Vojtěch Hadaščok odehrál v nejvyšší soutěži 86 zápasů, ve kterých dal devět branek. Působil v Liberci, Hradci Králové či Příbrami a od loňského roku je ve Vlašimi. Na podzim se trefil tolikrát, co za celou dobu v první lize.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Magera (Brno) – 9 gólů

Lukáš Magera 'Stanislav Heloňa  MAFRA  Profimedia.jpg

Stejně jako Hadaščok dal devět branek také Lukáš Magera. Zkušený útočník opustil po loňské sezoně Mladou Boleslav, kde působil od roku 2012, a zamířil do druholigového Brna. Zbrojovce se zatím moc nedaří a je až sedmá, zato pětatřicetiletý Magera je v ráži.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

David Ledecký (České Budějovice) – 10 gólů

David Ledecký Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Nejlepším střelcem druholigového podzimu je David Ledecký. Pětadvacetiletý útočník, který „vyrostl“ ve Spartě, působil od roku 2016 v Polsku, v létě si ale plácl s Českými Budějovicemi, kde se mu zatím daří. Dynamo vede ligu a Ledecký, jenž hrával taky za Znojmo, má na kontě už deset branek.

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud