Patrice Bergeron (Kanada) - Boston Bruins  Boston = Patrice Bergeron. I tak by se to dalo s nadsázkou říci. A v klubu to dobře vědí. V létě roku 2013 podepsal osmiletou smlouvu, jež mu zajišťuje průměrný plat ve výši téměř sedmi milionů dolarů ročně. Bergeron je nejen jedním z nejlepších hráčů na vhazování v celé soutěži, ale zároveň patří mezi nejlépe bránící útočníky. Ostatně – čtyři zisky J. Selke Trophy v uplynulých osmi letech hovoří za vše. Je vynikajícím tvůrcem hry, neomylným střelcem a je prakticky nemožné ho odstavit od puku. Fanoušci Bostonu ho milují, ti ostatní respektují. Získá po sezoně 2019/20 popáté ceněnou trofej pro nejlépe bránícího forvarda? Rozhodně to není vyloučeno. Profimedia.cz
 Anthony Cirelli (Kanada) - Tampa Bay Lightning  Kanadský mladík Anthony Cirelli se stal v roce 2015 v draftu NHL úlovkem Tampy Bay. Blesky získaly nenápadného centra ve třetím kole a poprvé dostal příležitost ukázat své schopnosti v NHL v sezoně 2017/18. Velmi rychle přesvědčil, že je výjimečným hráčem a od té doby patří k oporám týmu. Je to neúnavný pracant, který odvede pro mužstvo obrovský kus černé práce, přitom ale umí být neskutečně produktivní. Je kreativní ve vlastním obranném pásmu i před brankou soupeře. Nikdo v klubu není lepší v +/- bodování a v celé NHL mu v tomto ohledu patří s 28 kladnými body pátá příčka. Profimedia.cz
 Phillip Danault (Kanada) - Montreal Canadiens  Kanaďan Phillip Danault býval považován za velký hokejový talent a v juniorské soutěži QMJHL patři mezi největší hvězdy. To se projevilo i v draftu roku 2011, kdy po něm sáhlo Chicago už v prvním kole. V dresu Blackhawks ale mnoho příležitostí nedostal, a tak pro něho bylo vysvobozením, když jej klub vytrejdoval v sezoně 2015/16 do Montrealu. V barvách Habs se vypracoval v klíčovou personu mužstva. S přibývajícím věkem zraje jako dobré víno a je stále lepší. Momentálně patří mezi nejvíce nedoceněné hokejisty v NHL. Profimedia.cz
 Ryan O’Reilly (Kanada) - St. Louis Blues  Když před rokem celek St. Louis překvapivě vyhrál Stanley Cup, lví zásluhu na tom měl také kanadský centr Ryan OReilly. Devětadvacetiletý borec přišel k Bluesmanům předloni v létě z Buffala a okamžitě zapadl jako přesné kolečko do soukolí mužstva. OReilly je skvělý střední útočník, který vedle vysoké produktivity špičkově brání. Pro tým odvádí neuvěřitelné množství černé práce. Je excelentní na buly, nepostradatelný v přesilovkách i při hře pět na pět, zkrátka komplexní moderní hokejista, který je momentálně na výkonnostním vrcholu, na němž se může ještě pár sezon udržet. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Kdo vyhraje? Toto je 5 kandidátů na J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka v NHL

Boje v aktuálním ročníku NHL kvůli koronavirové pandemii utichly. Je předčasné hovořit o tom, jak sezona skončí a zda se vůbec dohraje. Jisté není ani to, zda se budou udělovat individuální ocenění, která se vždy rozdávají po skončení sezony. Pokud by tomu tak ale bude, velký souboj se strhne o J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka soutěže.

slide-Selke Trophy.jpg

Frank J. Selke Trophy je od roku 1977 udělována útočníkovi, který si nejlépe plní obranné úkoly. Toto ocenění v posledních letech získává stále větší prestiž a jeho držitelé patří v NHL mezi nesmírně uznávané persony.

O majiteli trofeje rozhodují po skončení sezony novináři sdružení v Asociaci profesionálních hokejových reportérů. V uplynulých osmi letech udělili cenu hned čtyřikrát Patrice Bergeronovi z Bostonu, který by neměl chybět mezi aspiranty na toto ocenění ani na konci ročníku 2019/20 (pokud bude dohrán). Kdo by mohl o tuto cenu soupeřit s ním? Vybrali jsme pět hráčů, kteří by měli svést o prestižní ocenění největší boj. Najdete je v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 6

Patrice Bergeron (Kanada)

Patrice Bergeron-Boston.jpg

Klub: Boston Bruins
Věk: 34 let
Bilance v sezoně 2019/20: 61 zápasů - 56 bodů (31+25), +23 bodů v +/- bodování

Boston = Patrice Bergeron. I tak by se to dalo s nadsázkou říci. A v klubu to dobře vědí. V létě roku 2013 podepsal osmiletou smlouvu, jež mu zajišťuje průměrný plat ve výši téměř sedmi milionů dolarů ročně.

Bergeron je nejen jedním z nejlepších hráčů na vhazování v celé soutěži, ale zároveň patří mezi nejlépe bránící útočníky. Ostatně – čtyři zisky J. Selke Trophy v uplynulých osmi letech hovoří za vše. Je vynikajícím tvůrcem hry, neomylným střelcem a je prakticky nemožné ho odstavit od puku. Fanoušci Bostonu ho milují, ti ostatní respektují. Získá po sezoně 2019/20 popáté ceněnou trofej pro nejlépe bránícího forvarda? Rozhodně to není vyloučeno.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Anthony Cirelli (Kanada)

Anthony Cirelli.jpg

Klub: Tampa Bay Lightning
Věk: 22 let
Bilance v sezoně 2019/20: 68 zápasů - 44 bodů (16+28), +28 bodů v +/- bodování

Kanadský mladík Anthony Cirelli se stal v roce 2015 v draftu NHL úlovkem Tampy Bay. Blesky získaly nenápadného centra ve třetím kole a poprvé dostal příležitost ukázat své schopnosti v NHL v sezoně 2017/18. Velmi rychle přesvědčil, že je výjimečným hráčem a od té doby patří k oporám týmu.

Je to neúnavný pracant, který odvede pro mužstvo obrovský kus černé práce, přitom ale umí být neskutečně produktivní. Je kreativní ve vlastním obranném pásmu i před brankou soupeře. Nikdo v klubu není lepší v +/- bodování a v celé NHL mu v tomto ohledu patří s 28 kladnými body pátá příčka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Phillip Danault (Kanada)

Phillip Danault.jpg

Klub: Montreal Canadiens
Věk: 27 let
Bilance v sezoně 2019/20: 71 zápasů - 47 bodů (13+34), +18 bodů v +/- bodování

Kanaďan Phillip Danault býval považován za velký hokejový talent a v juniorské soutěži QMJHL patři mezi největší hvězdy. To se projevilo i v draftu roku 2011, kdy po něm sáhlo Chicago už v prvním kole.

V dresu Blackhawks ale mnoho příležitostí nedostal, a tak pro něho bylo vysvobozením, když jej klub vytrejdoval v sezoně 2015/16 do Montrealu. V barvách Habs se vypracoval v klíčovou personu mužstva. S přibývajícím věkem zraje jako dobré víno a je stále lepší. Momentálně patří mezi nejvíce nedoceněné hokejisty v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ryan O’Reilly (Kanada)

Ryan OReilly-St. Louis1.jpg

Klub: St. Louis Blues
Věk: 29 let
Bilance v sezoně 2019/20: 71 zápasů - 61 bodů (12+49), +11 bodů v +/- bodování

Když před rokem celek St. Louis překvapivě vyhrál Stanley Cup, lví zásluhu na tom měl také kanadský centr Ryan O’Reilly. Devětadvacetiletý borec přišel k Bluesmanům předloni v létě z Buffala a okamžitě zapadl jako přesné kolečko do soukolí mužstva.

O’Reilly je skvělý střední útočník, který vedle vysoké produktivity špičkově brání. Pro tým odvádí neuvěřitelné množství černé práce. Je excelentní na buly, nepostradatelný v přesilovkách i při hře pět na pět, zkrátka komplexní moderní hokejista, který je momentálně na výkonnostním vrcholu, na němž se může ještě pár sezon udržet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Sean Couturier (Kanada)

Sean Couturier.jpg

Klub: Philadelphia Flyers
Věk: 27 let
Bilance v sezoně 2019/20: 69 zápasů - 59 bodů (22+37), +21 bodů v +/- bodování

Sedmadvacetiletý Kanaďan Sean Couturier byl osmým výběrem v draftu v roce 2011 a ve Philadelphii rozhodně nelitují, že po něm sáhli. Mistr světa ze šampionátu v Praze zaznamenal v současné sezoně v 69 zápasech 59 bodů za 22 gólů a 37 asistencí.

Kromě ofenzivních úkolů si skvěle plní i ty defenzivní, především při hře v početní nevýhodě je fenomenální. Pokud se budou po aktuální sezoně rozdávat individuální trofeje, měl by být jedním z nejvážnějších aspirantů na J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud