Marek Mazanec  Rodák z Písku debutoval v plzeňském dresu v sezoně 2009/10. Postupně sbíral zkušenosti, získával stále více prostoru a v roce 2013 západočeský tým dovedl k titulu. V play-off tehdy zasáhl do dvaceti zápasů a udržel si úspěšnost zákroků více než 93 %. Poté odešel do zámoří, připsal si několik startů za Nashville v NHL, nějakou dobu působil ve Slovanu Bratislava, snažil se prosadit do kádru New Yorku Rangers, a před sezonou 2019/20 Marek Mazanec posílil Hradec Králové. Foto: Profimedia.cz
 Matěj Machovský  Matěj Machovský se v Plzni objevil před sezonou 2013/14. Měl složitý úkol, Mazance však dokázal nahradit. Měl se dělit o místo v brance s Lukášem Mensatorem, rychle se ale stal jedničkou a v západočeském klubu odchytal čtyři sezony. Poté se marně pokoušel prosadit v Detroitu a uplynulé tři sezony strávil ve Spartě. Od té následující bude působit v KHL v dresu Dinama Rigy. Foto: Profimedia.cz
 Miroslav Svoboda  V sezoně 2016/17 vybojoval postup do extraligy s Jihlavou, v Dukle ale nezůstal a zamířil do Plzně. V dresu Indiánů odchytal v nejvyšší soutěži celkově 57 zápasů. Podával velmi dobré výkony a následně odešel do zámoří. Do kádru Nashvillu se však Miroslav Svoboda neprosadil, chytal také ve Finsku, v Rakousku a uplynulé dva roky působil ve Vítkovicích. Od příštího ročníku bude opět oblékat dres Plzně, kde podepsal dvouletou smlouvu. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Frodl  Dominik Frodl přicházel do Plzně bez extraligových zkušeností. Na západ Čech dorazil v roce 2018 ze Slavie a rychle ukázal, že se jednalo o správné rozhodnutí. S Indiány došel během první sezony až do semifinále. Po třech letech se však rozhodl změnit ovzduší a od příštího ročníku bude hájit branku Pardubic. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kdo umí, ten umí. 4 poslední brankářské jedničky Plzně, které patřily k extraligové elitě

Zatímco někde hledají spolehlivou brankářskou jedničku celé roky marně, v Plzni mají na gólmany čich. Po komkoliv sáhnou, ten se ihned stane oporou.

Bez názvu.jpg

O tom, jak je těžké najít spolehlivou brankářskou jedničku, by mohli leckde vyprávět. V Plzni ale takové problémy neřeší, v kleci západočeského týmu totiž v posledních letech vždy působili gólmani, kteří patřili k extraligové elitě. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Marek Mazanec

Marek Mazanec.jpg

Rodák z Písku debutoval v plzeňském dresu v sezoně 2009/10. Postupně sbíral zkušenosti, získával stále více prostoru a v roce 2013 západočeský tým dovedl k titulu. V play-off tehdy zasáhl do dvaceti zápasů a udržel si úspěšnost zákroků více než 93 %. Poté odešel do zámoří, připsal si několik startů za Nashville v NHL, nějakou dobu působil ve Slovanu Bratislava, snažil se prosadit do kádru New Yorku Rangers, a před sezonou 2019/20 Marek Mazanec posílil Hradec Králové.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Matěj Machovský

Matěj MAchovský.jpg

Matěj Machovský se v Plzni objevil před sezonou 2013/14. Měl složitý úkol, Mazance však dokázal nahradit. Měl se dělit o místo v brance s Lukášem Mensatorem, rychle se ale stal jedničkou a v západočeském klubu odchytal čtyři sezony. Poté se marně pokoušel prosadit v Detroitu a uplynulé tři sezony strávil ve Spartě. Od té následující bude působit v KHL v dresu Dinama Rigy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Miroslav Svoboda

Miroslav Svoboda Plzeň 2.jpg

V sezoně 2016/17 vybojoval postup do extraligy s Jihlavou, v Dukle ale nezůstal a zamířil do Plzně. V dresu Indiánů odchytal v nejvyšší soutěži celkově 57 zápasů. Podával velmi dobré výkony a následně odešel do zámoří. Do kádru Nashvillu se však Miroslav Svoboda neprosadil, chytal také ve Finsku, v Rakousku a uplynulé dva roky působil ve Vítkovicích. Od příštího ročníku bude opět oblékat dres Plzně, kde podepsal dvouletou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Dominik Frodl

Dominik Frodl Plzeň.jpg

Dominik Frodl přicházel do Plzně bez extraligových zkušeností. Na západ Čech dorazil v roce 2018 ze Slavie a rychle ukázal, že se jednalo o správné rozhodnutí. S Indiány došel během první sezony až do semifinále. Po třech letech se však rozhodl změnit ovzduší a od příštího ročníku bude hájit branku Pardubic.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud