Kdo se vydá ve stopách Nečase? 5 českých favoritů příštího draftu NHL

Kdo se vydá ve stopách Nečase? 5 českých favoritů příštího draftu NHL

Kdo se vydá ve stopách Nečase? 5 českých favoritů příštího draftu NHL

Letošní draft NHL byl pro český hokej úspěšný. V prvním kole se dostalo na dva české zástupce, Martin Nečas šel na řadu dokonce už jako 12. v pořadí. Kdo se vydá v jeho stopách?

V červnovém draftu prošlo devět českých hokejistů. Jak to bude vypadat příští rok? Na tyto odhady je ještě brzo, už se však objevily první prognózy, které dávají šanci i několika českým hokejistům. Jména pěti českých největších favoritů podle renomovaných stránek Future Considerations najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Kaut – obránce, 17 let (67. místo)

Martin Kaut.jpg

Sedmnáctiletý útočník, který byl členem loňského zlatého týmu z Memoriálu Ivana Hlinky, má za sebou premiérovou sezonu v pardubickém áčku. V extralize odehrál 26 zápasů, dalších šest startů přidal v play-out a baráži a celkově si v nich připsal čtyři asistence. Letos by měl účastník uplynulého světového šampionátu osmnáctek dostat ještě více prostoru, pak by mohl odejít do zámoří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Zach Malík – obránce, 17 let (50. místo)

Draft.jpg

Na hranici první padesátky se pohybuje syn bývalého slavného českého obránce Marka Malíka Zach. Sedmnáctiletý bek patří mezi nejtalentovanější české obránce současnosti a svou příští kariéru bude rozvíjet už v zámoří. Uplynulou sezonu hrál ve Vítkovicích, od příštího ročníku bude působit v týmu Sudbury Wolves hrající v OHL.

Pokračování 4 / 6

Jáchym Kondelík – útočník, 17 let (47. místo)

Jáchym Kondelík.jpg

Do první padesátky by se mohl vejít také Jáchym Kondelík. Sedmnáctiletý český centr, který měří 201 centimetrů, se narodil v německém Hannoveru a v zemi našich východních sousedů také dělal první hokejové krůčky.

Později se však přesunul do republiky a prošel mládežnickými výběry Českých Budějovic. Loni už účastník mistrovství světa hráčů do 18 let působil v týmu Muskegon Lumberjacks hrající USHL a ve 43 zápasech posbíral 15 kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Škarek – brankář, 17 let (31. místo)

Jakub Škarek Sparta.jpg

Uplynulým draftem prošli tři čeští gólmani. Žádný z nich ale zřejmě nemá takovou šanci prorazit, jako Jakub Škarek. Loňský šampion z Hlinkova memoriálu, který startoval na mistrovství světa osmnáctek i dvacítek, si už v 16 letech odbyl premiéru v extralize a ve čtyřech zápasech oblékl dres pražské Sparty, v níž byl na střídavé starty. V příštím ročníku se bude střídat v brance jihlavské Dukly a poté by mohl odejít do zámoří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Zadina – útočník, 17 let (3. místo)

Filip Zadina.jpg

Letos byl českou jedničkou draftu Martin Nečas, který šel na řadu jako 12. v pořadí. Ještě lepšího výsledku by se mohl dočkat Filip Zadina, kterého Future Considerations zařadili dokonce na třetí místo. Sedmnáctiletý odchovanec pardubického hokeje odehrál v uplynulé sezoně 29 zápasů za Dynamo, kterému pomohl čtyřmi body. V příští sezoně bude nastupovat za Halifax Mooseheads v QMJHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud