Kdo se stane králem sezony? 3 hráči, kteří mohou získat prestižní ocenění

Fotbalová liga konečně poznala mistra. K titulu nakonec dokráčela plzeňská Viktorka, která nenavázala na úchvatný podzim a jarem se protrápila. Ze západočeské kabiny zřejmě vzejde i nejlepší hráč sezony.

Bez názvu.jpg

Bylo by velkým překvapením, kdyby se králem ligových trávníků a nástupcem Milana Škody stal někdo jiný než některý z hráčů Viktorky. Ta možnost ale existuje…

Novináři, trenéři a kapitáni klubů HET ligy volili nejlepší brankáře, obránce, záložníky i útočníky letošního ročníku. Kdo z nich se stane absolutním králem? Jména tří nominovaných najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

V sezoně 2013/14 nastřílel 18 branek a stal se nejlepším kanonýrem soutěže. Tehdy působil ještě ve Spartě. Loni dovedl Slavii k titulu a také letos patří ke klíčovým hráčům sešívaného týmu. V aktuálním ročníku dal tři góly a přidal sedm nahrávek, k obhajobě slávistického titulu to ale nestačí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Jan Kopic

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Ze sedmadvacetiletého krajního záložníka vyrostla pod taktovkou Pavla Vrby prvotřídní hvězda ligy. Jan Kopic je velmi dobrý v soubojích jeden na jednoho, navíc je produktivní. Letos dal už sedm branek a přidal deset asistencí – v tomto směru je nejlepším hráčem celé ligy. Stále silnější pozici má i v reprezentaci.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Kdyby se tato anketa vyhlašovala po podzimu, tak by vyhrál. Zvítězil by, i pokud by si přenesl podzimní formu do jarní fáze ligy. I tak je ale favoritem. Michael Krmenčík dal v sezoně 13 branek a vládne tabulce střelců. Na jaře dal však pouhé dva góly.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud