Kdo se stane jedničkou? Podívejte se, kteří čeští brankáři pojedou na MS juniorů

Čeští hokejoví junioři se chystají na světový šampionát dvacítek, na kterém budou obhajovat stříbrné medaile. Kdo se stane brankářskou jedničkou?

Na posledním mistrovství světa juniorů čaroval český gólman Tomáš Suchánek, který byl jedním ze strůjců stříbrné jízdy. Kteří tři brankáři na šampionát pojedou letos? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Michael Hrabal (Univ. of Massachusetts)

Bez názvu2.jpg

Osmnáctiletý rodák z Prahy prošel letošním draftem NHL, ve kterém jej ve druhém kole ulovila Arizona. Už předtím opustil mládež Sparty a odešel do zámoří. Loni působil v USHL a letos je v NCAA. Má dobrá čísla, chytal i na mistrovství světa osmnáctek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michael Schnattinger (Liberec)

Michael Schnattinger.jpg

Michael Schnattinger pochází z Brna. Devatenáctiletý gólman prošel mládežnickými týmy Komety, loni chytal ve WHL a letos působí v juniorce Liberce. Na kontě má čtyři starty na mistrovství světa osmnáctek, teď se chystá i na dvacítky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jakub Vondraš (Sudbury)

Jakub Vondraš.jpg

Třetím do party je Jakub Vondraš, kterého v loňském draftu NHL ulovila Carolina. Devatenáctiletý mladík prošel mládeží Plzně a v minulém ročníku odchytal i jeden zápas za Šumperk. V létě se vydal do zámoří a chytá v OHL za Sudbury Wolves.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud