Jan Stejskal Jeho pozice není moc dobrá. Brankářskou jedničkou Liberce je Belgičan Olivier Vliegen, který v lize letos ještě nikoho dalšího mezi tři tyče nepustil. Pětadvacetiletý Jan Stejskal odchytal během jara sedm zápasů na hostování v Olomouci, v dresu Slovanu ale další nepřidal. Na jeho brzký návrat do Edenu to nevypadá.

Jan Stejskal
Jeho pozice není moc dobrá. Brankářskou jedničkou Liberce je Belgičan Olivier Vliegen, který v lize letos ještě nikoho dalšího mezi tři tyče nepustil. Pětadvacetiletý Jan Stejskal odchytal během jara sedm zápasů na hostování v Olomouci, v dresu Slovanu ale další nepřidal. Na jeho brzký návrat do Edenu to nevypadá.

 Filip Prebsl Jeden ze slávistických mladíků, který má slušně nakročeno. Devatenáctiletý bek debutoval v lize teprve v tomto ročníku, za Liberec už si ale připsal deset startů a vybojoval si místo v základní sestavě. Zaujal, v Edenu jej určitě sledují.
 Maksym Talovjerov Dvaadvacetiletý ukrajinský fotbalista přišel do Slavie v zimě z Českých Budějovic. Na jihu Čech nastupoval na stoperu, v Edenu se pak postavil do středu zálohy. Dostal více prostoru, než se čekalo, v létě se ale v kádru neudržel a odešel hostovat do Liberce, kde zatím posbíral deset ligových startů. Dá se čekat, že se vzhledem k rozsáhlé marodce v Edenu do Slavie vrátí.
 Matěj Valenta Jedna z letních posil Slavie. Dvaadvacetiletý Matěj Valenta přišel do Edenu docela nečekaně z Českých Budějovic, v sešívaném kádru se ale neudržel. Pražané jej poslali hostovat do Liberce, za který si mladý záložník připsal zatím čtyři starty. Konkurence ve Slavii je obrovská, pro Valentu nejspíš ještě v Edenu místo není.
 Jan Matoušek Slavia jej přivedla na podzim roku 2018 z Příbrami. Tehdy se o něm hovořilo jako o obrovském talentu, v Edenu se ale neudržel. Hostoval zpátky v Příbrami, byl v Jablonci a aktuálně působí v Liberci. Hraje pravidelně, dostává hodně prostoru, v letošních jedenácti zápasech si ale připsal jedinou asistenci. Když Slavia čtyřiadvacetiletého Matouška kupovala, čekalo se od něj víc. Nevypadá to, že by se měl vrátit.
6
Fotogalerie

Kdo se (ne)vrátí do Edenu? 6 hráčů Slavie, kteří letos hostují v Liberci

Kádr Slavie je hodně široký. Řada dalších hráčů působí ještě na hostování v jiných klubech. Třeba v Liberci.

Spolupráce mezi Slavií a Libercem v posledních letech funguje hodně intenzivně. Výjimkou není ani letošní sezona – vždyť sešívaní poslali pod Ještěd šest hráčů na hostování. Jak se jim vede? Kdo se hlásí o návrat do Edenu? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Jan Stejskal

Jan Stejskal Slavia Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Jeho pozice není moc dobrá. Brankářskou jedničkou Liberce je Belgičan Olivier Vliegen, který v lize letos ještě nikoho dalšího mezi tři tyče nepustil. Pětadvacetiletý Jan Stejskal odchytal během jara sedm zápasů na hostování v Olomouci, v dresu Slovanu ale další nepřidal. Na jeho brzký návrat do Edenu to nevypadá.

FotoOta Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Filip Prebsl

Filip Prebsl Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jeden ze slávistických mladíků, který má slušně nakročeno. Devatenáctiletý bek debutoval v lize teprve v tomto ročníku, za Liberec už si ale připsal deset startů a vybojoval si místo v základní sestavě. Zaujal, v Edenu jej určitě sledují.

Pokračování 4 / 7

Maksym Talovjerov

Maksym Talovjerov Liberec Michal Beránek CNC Profimedia (2).jpg

Dvaadvacetiletý ukrajinský fotbalista přišel do Slavie v zimě z Českých Budějovic. Na jihu Čech nastupoval na stoperu, v Edenu se pak postavil do středu zálohy. Dostal více prostoru, než se čekalo, v létě se ale v kádru neudržel a odešel hostovat do Liberce, kde zatím posbíral deset ligových startů. Dá se čekat, že se vzhledem k rozsáhlé marodce v Edenu do Slavie vrátí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Matěj Valenta

Matěj Valenta ČR.jpg

Jedna z letních posil Slavie. Dvaadvacetiletý Matěj Valenta přišel do Edenu docela nečekaně z Českých Budějovic, v sešívaném kádru se ale neudržel. Pražané jej poslali hostovat do Liberce, za který si mladý záložník připsal zatím čtyři starty. Konkurence ve Slavii je obrovská, pro Valentu nejspíš ještě v Edenu místo není.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jan Matoušek

Jan Matoušek Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slavia jej přivedla na podzim roku 2018 z Příbrami. Tehdy se o něm hovořilo jako o obrovském talentu, v Edenu se ale neudržel. Hostoval zpátky v Příbrami, byl v Jablonci a aktuálně působí v Liberci. Hraje pravidelně, dostává hodně prostoru, v letošních jedenácti zápasech si ale připsal jedinou asistenci. Když Slavia čtyřiadvacetiletého Matouška kupovala, čekalo se od něj víc. Nevypadá to, že by se měl vrátit.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Mick van Buren

Mick van Buren Liberec Michal Beránek CNC Profimedia (2).jpg

Třicetiletý nizozemský útočník si za Slavii poprvé zahrál už v sezoně 2016/17. V Edenu byl oblíbený, pevný flek v sestavě si ale nikdy nezískal. Loni hostoval v Českých Budějovicích a teď je v Liberci, za který letos dal už osm branek. Řekne si ještě o jednu šanci v sešívaných barvách?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud