Kdo půjde ve stopách Zadiny či Kauta? 3 čeští favorité příštího draftu NHL

Českou jedničkou letošního draftu NHL byl Filip Zadina, který šel na řadu jako šestý v pořadí. V prvním kole se dostalo i na Martina Kauta. Kdo se vydá v jejich stopách?

Jeden draft právě skončil, prošlo jím 11 českých hráčů, v zámoří už se ale pomalu začínají sestavovat prognózy toho příštího. Podle úvodních předpovědí v prvním kole neprojde žádný z Čechů. O kom se tedy nejvíc mluví? Jména tří českých favoritů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Filip Přikryl

Českou jedničkou příštího draftu by se mohl stát sedmnáctiletý rodák z Rokycan, který se rozvíjí v Plzni. Nadějný útočník letos nastupoval za tým do 18 let i za plzeňské juniory a v 26 zápasech posbíral 25 kanadských bodů. Patří taky k pilířům reprezentační sedmnáctky a jedenáct startů si připsal v národním týmu do 18 let.

Pokračování 3 / 4

Martin Hugo Haš

Hokej ilustrační.jpg

Sedmnáctiletý obránce se narodil v Praze, hrál za Spartu, loňský ročník ale strávil ve finské Tappaře. Z juniorský výběr odehrál 27 zápasů a připsal si v nich 19 kanadských bodů, dalších osm startů přidal v play-off. Zároveň patřil k pilířům reprezentační sedmnáctky a startoval i na mistrovství světa do 18 let, na kterém Češi skončili čtvrtí.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Vojtěch Střondala

Vojtěch Střondala.jpg

V prvních prognózách se objevuje také jméno Vojtěcha Střondaly. Sedmnáctiletý útočník se sice narodil v Ostravě, hokejově ale roste v Brně. Loni patřil ke klíčovým hráčům juniorky, která získala titul a jeden zápas odehrál i za A tým. Startoval také na mistrovství světa osmnáctek, na kterém dal tři góly a přidal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud