David Zima  Slavia jej v zimě přivedla za více než sto milionů korun z Itálie a udělal z něj nejdražší ligovou posilu všech dob. Tak nějak se čekalo, že se ihned stane jednou z ligových hvězd, jenže David Zima zatím nezáří. Chybuje a proti Hradci Králové neodehrál ani minutu. „Davida jsme chtěli ochránit, aby se zase k něčemu nenamotal. Někdy je lepší, když hlava na chvíle vypne,“ vysvětlil po zápase trenér Trpišovský.

David Zima
Slavia jej v zimě přivedla za více než sto milionů korun z Itálie a udělal z něj nejdražší ligovou posilu všech dob. Tak nějak se čekalo, že se ihned stane jednou z ligových hvězd, jenže David Zima zatím nezáří. Chybuje a proti Hradci Králové neodehrál ani minutu. „Davida jsme chtěli ochránit, aby se zase k něčemu nenamotal. Někdy je lepší, když hlava na chvíle vypne,“ vysvětlil po zápase trenér Trpišovský.

 Conrad Wallem  V průběhu sezony měl pasáž, kdy byl nepostradatelným článkem sešívané sestavy. Třiadvacetiletý norský univerzál podával skvělé góly, dal pět branek, přidal stejný počet asistencí. Teď je ale z formy, už přes měsíc nebodoval. V minulém kole proti Olomouci byl na hřišti jen 54 minut, proti Hradci Králové šel do hry až v závěru.
 Christos Zafeiris  Christos Zafeiris byl na podzim jedním ze slávistických lídrů, na jaře je ale z formy. Kromě slabé produktivity ho sráží i nevýrazné výkony. V posledních zápasech jednadvacetiletý norský záložník chodil do hry z lavičky náhradníků – proti Olomouci pak dostal šanci v základu, tu ale nevyužil. V minulém kole odehrál jen závěrečných dvacet minut.
 Václav Jurečka  Že je nejlepším střelcem ligy? Ani to mu místo v sestavě negarantuje. Václav Jurečka má sice na kontě 15 branek, realizační tým Slavie od něj ale požaduje lepší výkony. Proti Olomouci byl v základu, s Hradcem Králové už nehrál.
 Matěj Jurásek  Hovoří se o něm jako o nejtalentovanějším hráči celé ligy, v posledních zápasech ale moc prostoru nedostává. Od konce března šel Matěj Jurásek třikrát do hry z lavičky náhradníků, proti Olomouci pak nastoupil v základu. Jenže na place vydržel jen 54 minut, proti Hradci Králové dostali přednost jiní.
5
Fotogalerie

Kdo nehrál, nemá formu. 5 důležitých hráčů Slavie, kteří zůstali jen mezi náhradníky

Ještě před pár týdny Slavia kralovala tabulce a měla nakročeno k titulu. Po dvou ztrátách ale na Spartu ztrácí čtyři body.

Prohra v Plzni a remíza s Olomoucí – to jsou dva zápasy, které možná rozhodnou o tom, že Slavia ani letos nezíská titul. Sešívaní si zkrátka vybrali slabší chvilku v nejhorší možnou chvíli.

Po dvou ztrátách slávistický kouč Jindřich Trpišovský „sáhl“ do sestavy a v posledním duelu v Hradci Králové nechal několik opor jen mezi náhradníky. „Kdo nehrál, nemá formu,“ řekl. Koho měl nejspíš na mysli? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

David Zima

Bez názvu.jpg

Slavia jej v zimě přivedla za více než sto milionů korun z Itálie a udělal z něj nejdražší ligovou posilu všech dob. Tak nějak se čekalo, že se ihned stane jednou z ligových hvězd, jenže David Zima zatím nezáří. Chybuje a proti Hradci Králové neodehrál ani minutu. „Davida jsme chtěli ochránit, aby se zase k něčemu nenamotal. Někdy je lepší, když hlava na chvíle vypne,“ vysvětlil po zápase trenér Trpišovský.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Conrad Wallem

Conrad Wallem Slavia.jpg

V průběhu sezony měl pasáž, kdy byl nepostradatelným článkem sešívané sestavy. Třiadvacetiletý norský univerzál podával skvělé góly, dal pět branek, přidal stejný počet asistencí. Teď je ale z formy, už přes měsíc nebodoval. V minulém kole proti Olomouci byl na hřišti jen 54 minut, proti Hradci Králové šel do hry až v závěru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Christos Zafeiris

Christos Zafeiris Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Christos Zafeiris byl na podzim jedním ze slávistických lídrů, na jaře je ale z formy. Kromě slabé produktivity ho sráží i nevýrazné výkony. V posledních zápasech jednadvacetiletý norský záložník chodil do hry z lavičky náhradníků – proti Olomouci pak dostal šanci v základu, tu ale nevyužil. V minulém kole odehrál jen závěrečných dvacet minut.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Václav Jurečka

Václav Jurečka AS.jpg

Že je nejlepším střelcem ligy? Ani to mu místo v sestavě negarantuje. Václav Jurečka má sice na kontě 15 branek, realizační tým Slavie od něj ale požaduje lepší výkony. Proti Olomouci byl v základu, s Hradcem Králové už nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Jurásek

Matěj Jurásek 23 Radek Vebr  MAFRA  Profimedia.jpg

Hovoří se o něm jako o nejtalentovanějším hráči celé ligy, v posledních zápasech ale moc prostoru nedostává. Od konce března šel Matěj Jurásek třikrát do hry z lavičky náhradníků, proti Olomouci pak nastoupil v základu. Jenže na place vydržel jen 54 minut, proti Hradci Králové dostali přednost jiní.

Foto: Radek Vebr / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud