Kdo nastoupí místo Sýkory? 3 hráči, kteří v derby mohou nahradit jarní hvězdu Slavie

Slávisté jdou do nedělního derby se Spartou v roli favoritů. „Sešívaní“ jsou ve skvělé formě a stíhají vedoucí Plzeň. Jenže nebudou moct nasadit jednu z největších zbraní – Jana Sýkoru.

Jan Sýkora  Barbora Reichová CNC Profimedia.jpgJan Sýkora se vykartoval a derby bude sledovat jen z tribuny. Kdo ho nahradí? (Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia)

Reprezentační univerzál, který přišel do Edenu za více než 30 milionů korun z Liberce, podává v novém působišti parádní výkony. Jan Sýkora táhne Slavii a aktuálně je jedním z nejlepších hráčů ligy. Jenže krajní záložník se v posledním kole vykartoval a proti Spartě nenastoupí. Kdo ho nahradí? Jména tří hráčů, kteří připadají v úvahu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Muris Mešanovič

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Slavia má široký kádr a trenér Šilhavý může poslat do hry dva útočníky. V tom případě by nejspíš vsadil na Murise Mešanoviče, který byl na jaře v základní sestavě třikrát. V zápase s Příbramí vstřelil už osmý gól v sezoně, avšak v duelech s Plzní a v Liberci přišel do hry až jako žolík. Tato role mu možná zůstane i v derby.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Ruslan Mingazov

Ruslan Mingazov Slavia.jpg

Pokud kouč Šilhavý ponechá na hřišti pětičlennou zálohu, může do ní zařadit Ruslana Mingazova. Pětadvacetiletý reprezentant Turkmenistánu se vrátil ze srazu národního týmu a je připraven nastoupit.

Problémem je malá hráčova vytíženost. Letní posila z Jablonce se totiž do hry moc nedostává, na podzim byl Mingaozv v základu jen pětkrát, celkově zasáhl do osmi duelů a na jaře nepřidal ani jednu minutu. Sázka na něj, to by mohl být docela risk.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Slavia.jpg

Nejpravděpodobnější varianta. Stanislav Tecl totiž může hrát jak na kraji zálohy, tak na hrotu společně s Milanem Škodou. Šestadvacetiletý Tecl, který přišel do Slavie v zimě z Jablonce, se sice ještě ani jednou nevešel do základní sestavy, do hry se ale dostal ve všech jarních kolech a pokaždé byl hodně vidět. Teď by mohla přijít jeho šance.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud