Kdo napodobí Jarůška? 3 reprezentační útočníci, které láká hokejová Sparta

Hokejová Sparta se trápí. Tým, který měl útočit na titul, prohrál už šest zápasů v řadě a v tabulce se propadl na 11. místo, pouhé tři body před poslední Litvínov. Pražané proto přivedli Richarda Jarůška a lákají další posily.

Milan Michálek Toronto.jpg
Milan Michálek do Sparty asi nepřijde. Příchod jiných tří útočníků je ale reálnější. (Foto: Profimedia.cz)

V zákulisí se začalo spekulovat o příchodu zkušeného Milana Michálka, který sledoval zápas Sparty v Liberci. Pokud by byl fit, možná by k dohodě došlo, zdravotní problémy ho ale do hry už nejspíš nepustí. Pražané svou pozornost proto zaměřili na tři jiné zkušené útočníky. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Kašpar

Lukáš Kašpar MS.jpg

Mistr světa z roku 2010 před sezonou změnil dres a z Dynama Moskva zamířil do Slovanu Bratislava. Jenže v třiceti zápasech dal jen dvě branky, přidal devět nahrávek a zatím neplní to, co se od něj očekávalo. Dvaatřicetiletý účastník tří světových šampionátů, který odehrál i 16 zápasů za San Jose, je odchovancem litvínovského hokeje, po letech strávených v KHL by však mohl zamířit do Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Osmadvacetiletý účastník dvou posledních světových šampionátů získal v roce 2016 titul s Libercem. Poté zamířil do KHL, brzy se ale vrátil domů a plácl si s mateřskou Spartou, za kterou odehrál 26 zápasů a posbíral 18 kanadských bodů. Letos je hráčem Slovanu Bratislava, na kontě má už osm branek, přesto se spekuluje o jeho návratu do Prahy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Radek Smoleňák

Radek Smoleňák Slovan.jpg

Bývalý reprezentační kapitán a účastník mistrovství světa 2015 vévodil kanadskému bodování Slovanu Bratislava, na kontě měl pět branek a 14 asistencí, přesto s ním v klubu přestali počítat a zařadili jej na listinu volných hráčů.

Teď by se třicetiletý útočník, jenž odehrál šest zápasů za Chicago a jeden za Tampu Bay, mohl přestěhovat do Sparty, za kterou v sezoně 2010/11 odehrál 42 zápasů. Poté působil ve Finsku, Švédsku, hrál KHL, kde mimo jiné oblékal dres Záhřebu, a nyní řeší, co dál. Plácne si se Spartou?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud