Kdo nahradí Trpišovského? Tři trenéři, kteří by mohli převzít fotbalisty Liberce

Kdo nahradí Trpišovského? Tři trenéři, kteří by mohli převzít fotbalisty Liberce

Kdo nahradí Trpišovského? Tři trenéři, kteří by mohli převzít fotbalisty Liberce

Nic není podepsáno, nic není hotovo. Zatím to jsou jen spekulace, ty však mohou brzy dostat reálné rozměry. Slavia totiž po Jindřichu Trpišovském, který by mohl nahradit Jaroslava Šilhavého. Kdo ho ale vystřídá v Liberci?

Jindřich Trpišovský.jpg
Jindřich Trpišovský (asi) zamíří do Slavie. Kdo ho nahradí v Liberci? (Foto: Profimedia.cz)

Šilhavý Slavii dovedl k titulu, letos s týmem přezimoval na druhém místě a až do posledního kola bojoval o postup ze skupiny evropské ligy. Pokud však přijde Trpišovský, v Edenu skončí. Kdo ho nahradí? Roman Skuhravý nabídku odmítl, a tak se spekuluje o jménech jako Jozef Weber, Kamil Tobiáš či Pavel Jirousek, ve hře jsou ale tři vážnější kandidáti. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Holoubek

Michal Sáček 1.jpg

Nejvážnější adept. David Holoubek loni převzal sparťanský A tým a dovedl do do jarní fáze Evropské ligy. Na Letné byl hitem, jenže na jaře začaly vztahy mezi ním a kabinou skřípat a mladého kouče nahradil Petr Rada. Teď by se Holoubek mohl vrátit na scénu.

„Kdyby se naskytla příležitost směrem k dospělému fotbalu, tak bych o ní uvažoval. Určitě bych ji neodpálkoval,“ uvedl Holoubek pro deník Sport. „V první řadě mi ale nabídka musí dávat profesní smysl. Aby se třeba jednalo o dlouhodobější spolupráci. Rád pracuji s mladými hráči a ty bych chtěl zabudovávat do A-týmu. Nebavilo by mě objíždět prvoligové kluby a být půl roku tam, pak zase jinde... Všichni to slovo vnímají dnes jako klišé, ale vážně bych chtěl pracovat koncepčně,“ dodal kouč.

Přesně tohle Liberec nabízí…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Martin Hašek

Martin Hašek trenér MICHAL SVÁČEK  MAFRA Profimedia.jpg

Zatím jen spekulace, ovšem Martin Hašek je v kurzu. V Bohemians 1905 odvádí velmi dobrou práci a tým po podzimu dovedl k sedmému místu. S Libercem ho navíc pojí úzké pouta, ve Slovanu hrál a ve městě se mu taky narodil syn. Je však otázkou, zda by chtěl opouštět rozdělanou práci ve Vršovicích.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Bohumil Pánik

Bohumil Pánik.jpg

Se Zlínem loni vyhrál domácí pohár a postoupil s ním do základní skupiny Evropské ligy. Přestože se několikrát spekulovalo o jeho pozici, u kádru zůstal, ovšem se značně pozměněným týmem se podzimem spíše protrápil. Deváté místo je toho důkazem. Ale příběh o tom, jak neznámý tým dovedl až do pohárů, je inspirativní. Minimálně pro Liberec, který o něj projevil zájem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud