Kdo nahradí Šurala? 3 útočníci Sparty, kteří mohou zastoupit elitního kanonýra

Andrea Stramaccioni řeší nečekanou komplikaci. Útočník číslo jedna Josef Šural se zranil a ze hry může vypadnout až na šest týdnů. Kdo ho nahradí?

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg
Josef Šural ne nejlepším střelcem Sparty. Kvůli zranění ale bude šest týdnů mimo hru. (Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia)

Když se Šural zranil, každého ihned napadlo, že Sparta znovu začne lovit v zahraničních vodách a přivede útočníka s cizím pasem. To se ale nestalo a elitního sparťanského kanonýra nahradí někdo z vlastních zdrojů. Nabízí se tři varianty – najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Jako nejpravděpodobnější se jeví varianta s Václavem Kadlecem, který by se měl přesunout z kraje hřiště na hrot. Měl to být on, kdo společně s Talem Ben Chaimem bude podporovat Šurala, při jeho zranění by ale měl být hlavní útočnou hrozbou.

Na podzim vstřelil tři góly a vrátil se do reprezentace, teď by měl formu potvrdil. Pokud se Stramaccioni rozhodne pro toto řešení, tak místo Kadlece pošle na pravý kraj Srdjana Plavšiče.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

David Lafata

David Lafata Sparta 4.jpg

Zkušeného útočníka čeká poslední půlrok na Letné a možná i v kariéře. Na podzim zasáhl do jedenácti zápasů, od desátého kola ale odehrál jen pár minut proti Jihlavě. Přesto stihl dát čtyři góly a patří k nejlepším střelcům rudého týmu. Uplatnění by mohl najít zejména při domácích zápasech.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Václav Drchal

Václav Drchal Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Tři góly během deseti minut. Taková byla premiéra osmnáctiletého útočníka Václava Drchala v utkání proti Táborsku, kterým si otevřel dveře do A týmu. V přípravě se Stramaccionimu líbil natolik, že si ho ponechal v kádru a na jaře mu dá určitě šanci. Sezonu ale začne na lavičce náhradníků.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud