Kdo nahradí Ruttu, Kämpfa a Kašeho? 7 nových posil Pirátů z Chomutova

V loňském čtvrtfinále senzačně vyřadili Třinec a dostali se mezi nejlepší čtyři týmy extraligy. Zopakovat toto umístění bude víc než složité, Piráti z Chomutova ale neskládají zbraně předem. Přišli sice o několik opor, kouč Vladimír Růžička ale přivítal i zajímavé posily.

Untitled 1.jpg

Piráty opustil defenzivní pilíř Jan Rutta, který stejně jako David Kämpf odešel do Chicaga. Pryč je i David Kaše, jenž bude působit ve Švédsku. Do Záhřebu zamířil Tomáš Kudělka a nové angažmá si hledá Brett Skinner. Chomutov však nezahálel a do přípravy se zapojilo sedm nových posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Mario Grman (Žilina)

Mario Grman.jpg

Náhrada za Jana Ruttu? To se teprve uvidí. Dvacetiletý účastník uplynulého světového šampionátu juniorů přichází ze Žiliny, za kterou loni odehrál 25 zápasů. Kromě toho nastupoval za Topolčany a výběr slovenské dvacítky. Dva roky působil také v zámoří a teď ho čeká premiérové angažmá v české soutěži. Pokud tedy uspěje na zkoušce…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jan Havel (Sparta)

Jan Havel Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na zkoušce je v Chomutově také Jan Havel, pro něhož není místo na našlapané soupisce pražské Sparty. V uplynulých dvou sezonách odehrál za první tým jen pět zápasů a daleko více prostoru měl v Benátkách nad Jizerou. Teď se jednadvacetiletý forvard zkusí prosadit pod Vladimírem Růžičkou.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Patrik Kadeřávek (Znojmo)

Vyrůstal ve Spartě, uplynulou sezonu si zahrál EBEL Ligu za Znojmo a teď je v kádru Pirátů. Dvacetiletý bek Patrik Kadeřávek, jenž loni v 49 duelech nezaznamenal ani jeden kanadský bod, by si na severu Čech mohl odbýt extraligovou premiéru. Nejprve ale musí přesvědčit na zkoušce.

Pokračování 5 / 8

Alex Rašner (Olomouc)

Alex Rašner Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Další nový obránce. Alex Rašner je sázkou na budoucnost, účastníkovi předloňského juniorského světového šampionátu je teprve 21 let. V extralize debutoval už v sezoně 2014/15 v olomouckém dresu, který loni oblékl v 35 duelech. Teď je na zkoušce u Pirátů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Luboš Rob (České Budějovice)

Luboš Rob Petr Kubát MAFRA Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý útočník strávil celou dosavadní kariéru v Českých Budějovicích, s nimž spojil kariéru i jeho dosud známější otec. V prvním týmu debutoval už v sezoně 2013/14, loni odehrál 34 zápasů v základní části a dalších 19 v play-off a kvalifikaci o extraligu. Dohromady v nich posbíral 34 kanadských bodů. S Motorem nejvyšší ligu nevybojoval, zahraje si ji však v dresu Pirátů.

Foto: Petr Kubát / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Tomáš Slovák (Plzeň)

Tomáš Slovák Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Zkušená posila do defenzivy. Čtyřiatřicetiletý Tomáš Slovák přichází z Plzně, za kterou loni odehrál 16 zápasů. Dříve se snažil prosadit v zámoří, hrál také v Německu, Švédsku, Finsku, Bělorusku, vyzkoušel si KHL a působil i v rodném Slovensku. V extralize kromě Plzně působil také v Třinci nebo Hradci Králové.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Vojtěch Tomeček (Karlovy Vary)

Vojtěch Tomeček.jpg

Další z mladých posil. Dvaadvacetiletý Vojtěch Tomeček přichází z Karlových Varů, ve kterých se narodil a kde také strávil celou dosavadní kariéru. Loni dal v základní části sedm branek a přidal stejný počet asistencí, bodově se prosadil v play-out i baráži, sestupu ale nezabránil. WSM Liga ho však nečeká, od nové sezony bude hrát za Chomutov.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud