Kdo nahradí Price? 3 kanadští gólmani v olympijské nominaci

Kdo nahradí Price? 3 kanadští gólmani v olympijské nominaci

Kdo nahradí Price? 3 kanadští gólmani v olympijské nominaci

Pokud by Kanaďané brali na olympijské hry hokejisty z NHL, měli by z čeho vybírat. Mezi tři tyče by se zřejmě postavil znovu Carey Price, o šanci by se však hlásili také Braden Holtby, Devan Dubnyk či Matt Murray. Jenže ani jeden z nich se turnaje nezúčastní.

Kanaďané berou do Pchjongčchangu trojici gólmanů, kteří prošli NHL. V současné době ale všichni chytají v Evropě, respektive v Německu, Švýcarsku a v KHL. Kdo z nich bude jedničkou? Jména tří brankářů, z nichž trenéři budou vybírat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Justin Peters (Kolín nad Rýnem)

Justin Peters.jpg

V roce 2004 uspěl ve druhém kole draftu, v němž ho ulovila Carolina. V prvním týmu Hurricanes debutoval v sezoně 2009/10, během níž odchytal devět zápasů. Šance dostával i v dalších letech, v roce 2014 zamířil do Washingtonu a loni odchytal tři duely za Arizonu.

Po sezoně to ale jednatřicetiletý gólman v zámoří zabalil a odešel do Rigy, z níž zamířil do německého Kolína. V průměru inkasuje 2,92 branky na zápas, úspěšností zákroků se nedostal ani na 90%, do olympijské nominace se ale protlačil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Kevin Poulin (Kloten)

Kevin Poulin.jpg

Nejmladší z trojice kanadských gólmanů. Také sedmadvacetiletý Kevin Poulin si vyzkoušel NHL, v dresu New Yorku Islanders si připsal v průběhu pěti let 50 startů, po přesunu do Tampy Bay už se ale neprosadil a loni odešel do Astany. V létě se přesunul z Kazachstánu do Chorvatska a stal se jedničkou Záhřebu. V EBEL lize se ale dlouho neohřál a před pár dny si plácl se švýcarským Klotenem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ben Scrivens (Ufa)

Ben Scrivens.jpg

Jednatřicetiletý Ben Scrivens odchytal v roce 2014 čtyři zápasy na mistrovství světa v Minsku. Ve stejném ročníku se přestěhoval z Los Angeles do Edmontonu, v jehož barvách strávil i další sezonu.

V ročníku 2015/16 odchytal ještě 15 duelů za Montreal a tím se jeho zámořská mise, kterou načal v Torontu, uzavřela. V nejslavnější soutěži světa zasáhl do 144 duelů a loni zamířil do Minsku. Letos je v Ufě a zároveň je očekávanou olympijskou jedničkou kanadského týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud