Kdo nahradí Laštůvku? 3 gólmani, kteří na jaře mohou hájit branku Slavie

Jan Laštůvka zůstává ve slávistickém kádru. Prozatím. O zkušeného gólmana, který na podzim chyboval v důležitých zápasech, se zajímají na východě republiky a Slavia za něj začíná hledat náhradu. Kdo se jí stane?

JAn Laštůvka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg
Jan Laštůvka to má ve Slavii nahnuté. Kdo ho nahradí? (Dominik Bakeš / CNC / Profimedia)

Sešívaní v zimě získali devatenáctiletého slovenského gólmana Martina Vantrubu, se kterým mají do budoucna velké plány. Ten ale zůstane na jaře ještě v Trnavě. To Laštůvka zatím setrvává v Edenu, už brzy ale může být vše jinak.Kteří brankáři by ho ve slávistické brance mohli na jaře nahradit? Jména tří adeptů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář.jpg

Dobře ho zná Jan Nezmar i Jindřich Trpišovský. Oba ho chtěli přivést do Slavie, jenže Liberec si řekl o hodně vysokou sumu, kterou klub z Edenu není ochoten zaplatit. Třiadvacetiletý Ondřej Kolář, jenž v sezoně 2014/15 zasáhl do 17 zápasů a pravidelně začal chytat v lize až letos, tak prozatím zůstává pod Ještědem. Nebo se nakonec obě strany dohodnou?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Přemysl Kovář

Přemysl Kovář.jpg

I toto může být varianta. Dvaatřicetiletý Přemysl Kovář plnil na podzim roli spolehlivé dvojky a dostal šanci jen v jediném zápase na půdě Slavie. V Edenu je rok, předtím působil v Liberci, Izraeli a v Bulharsku. Pokud se Slavia rozloučí s Laštůvkou a v zimě nepřivede náhradu, může se postavit mezi tři tyče.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Grzegorz Sandomierski

Grzegorz Sandomierski.jpg

V letech 2010 a 2011 odchytal tři zápasy za polskou reprezentaci, se kterou se zúčastnil i domácího EURA. V Genku mohl nahradit Thibauta Courtoise, v belgickém klubu ale odchytal jediné pohárové utkání. Taky byl na hostování v Blackburnu a Dinamu Záhřeb.

Osmadvacetiletý polský gólman Grzegorz Sandomierski aktuálně působí v Cracovii Krakov a údajně o něj má vážný zájem Slavia. Jeho současná tržní cena je podle portálu transfermarkt.de zhruba 10,4 milionů korun, v létě mu ale v klubu končí smlouva.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud