Kdo nahradí Kubalíka? 10 hráčů, kteří se mohou stát nejlepšími střelci extraligy

Kdo nahradí Kubalíka? 10 hráčů, kteří se mohou stát nejlepšími střelci extraligy

Kdo nahradí Kubalíka? 10 hráčů, kteří se mohou stát nejlepšími střelci extraligy

Tipsport extraliga hledá nového kanonýra. Dominik Kubalík, který ovládl tabulku střelců ve dvou uplynulých ročnících, a jenž vládl i letošní tabulce střelců, je totiž fuč. Kdo ho nahradí?

Bez názvu.jpg

Kubalík se před odchodem do Švýcarska trefil šestnáctkrát. Stále vládne extraligovým kanonýrům, je však jasné, že další korunu pro krále střelců nezíská. Kdo ho sesadí z trůnu? Jména deseti vážných adeptů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Roberts Bukarts (Zlín, 9 gólů)

Roberts Bukarts.jpg

Lotyšský kanonýr ve Zlíně přišel o svého bratra, střelecký instinkt mu ale zůstal. V uplynulých dvou sezonách dal vždy 19 branek, letos se trefil už devětkrát. Zaútočí na vlastní střelecký rekord?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 11

Martin Zaťovič (Kometa, 9 gólů)

Martin Zaťovič 2.jpg

Zkušený forvard se loni vrátil do extraligy a získal druhý domácí titul. Po Karlových Varech uspěl také s Kometou, které pomohl 15 góly v základní části a dalšími třemi v play-off.  V aktuálním ročníku přidal dalších devět branek.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 11

Tomáš Marcinko (Třinec, 9 gólů)

Tomáš Marcinko Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý útočník, který strávil dva roky v Pardubicích, se vrátil do extraligy z čínského Kunlunu ve skvělé formě. Slovenský forvard má na kontě už devět zásahů do černého a i díky němu se Oceláři drží v tabulce hodně vysoko.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 11

Bedřich Köhler (Hradec Králové, 10 gólů)

Bedřich Kohler Martin Veselý MAFRA Profimedia.jpg

V Hradci Králové byla před sezonou velká očekávání. Mountfield se sice rozjížděl pomaleji, aktuálně je už ale druhý a ukazuje, že má jeden z nejsilnějších kádrů v extralize. Tomu zatím vládne desetigólový Bedřich Köhler.

Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 11

Antonín Honejsek (Zlín, 10 gólů)

Antonín Honejsek Zlín.jpg

Bývalý reprezentační útočník po třech letech trápení, během nichž působil i v Kometě a Hradci Králové, zase ožívá. Antonín Honejsek se loni vrátil do Zlína a opět je v ráži. Zatímco loni dal jen pět branek, letos se trefil už desetkrát a patří k elitním extraligovým kanonýrům.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 11

Michal Vondrka (Chomutov, 10 gólů)

Michal Vondrka Chomutov.jpg

Chomutovští hokejisté to loni dotáhli až do semifinále. Hlavní podíl na tom měl Michal Vondrka, který v základní části vstřelil 23 branek, přidal stejný počet asistencí a byl vyhlášen nejlepším hráčem soutěže. Letos má na kontě už 21 (10+11) kanadských bodů a v extraligové produktivitě je zatím šestý.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 11

Jakub Lev (Plzeň, 11 gólů)

Jakub Lev Vítkovice.jpg

Reprezentační útočník opustil po loňské sezoně Plzeň a zamířil do Vítkovic. V Ostravě se ihned stal klíčovou personou týmu a s 11 góly je i jeho nejlepším střelcem. Už teď je jasné, že překoná své střelecké maximum (15 branek v ročníku 2014/15), Jakub Lev ale myslí ještě výš.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 11

Milan Gulaš (Plzeň, 11 gólů)

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý útočník působil v extralize naposled yv sezoně 2012/13. Tehdy dal v plzeňském dresu 27 branek. Jak vysoko se dostane letos? Po návratu na západ Čech odehrál 22 zápasů, ve kterých dal 11 branek a přidal 13 asistencí.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 10 / 11

Martin Růžička (Třinec, 11 gólů)

Martin Růžička Třinec Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Obávaný kanonýr je zpět. V sezoně 2012/13 dal úctyhodných čtyřicet branek, rok na to přidal 26 zásahů, ale loni, po návratu do Třince, se trefil jen devětkrát. Letos už tuto metu pokořil a s 11 góly je jedním z nejlepších střelců soutěže.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 11 / 11

Tomáš Mertl (Plzeň, 15 gólů)

Tomáš Mertl Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Chybí mu už jen jeden gól, aby dorovnal dosud elitního kanonýra Kubalíka. Jednatřicetiletý Tomáš Mertl, který se do extraligy vrátil po roce stráveném v KHL, je s 15 góly a 11 asistencemi nejproduktivnějším hráčem soutěže a hlavním tahounem vedoucího týmu tabulky.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud