Patrik Bartošák (Oceláři Třinec) . Poslední tři roky byl oporou Vítkovic a jedním z nejlepších gólmanů extraligy. Své kvality potvrdil i na svém premiérovém světovém šampionátu, kde, až na semifinálový zápas s Kanadou, zvládl roli brankářské jedničky. Už v té době ale bylo jasné, že se bude stěhovat a z Ostravy zamíří do Třince. Zvládne v bráně Ocelářů nahradit stávající jedničku Šimona Hrubce? Foto: Profimedia.cz
 Justin Peters (Bílí Tygři Liberec).  Chomutovu se uplynulá sezona vůbec nepovedla a Piráti spadli do Chance ligy. Na co se však mohli spolehnout, to byly výkony Justina Peterse. Dvaatřicetiletý kanadský gólman, který několik let působil i v NHL, ale v týmu nezůstal a zamířil do Liberce. Tam má nahradit stávající jedničku Romana Willa, jenž odchází do Švédska. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 Marek Mazanec (Mountfield HK).  Sedmadvacetiletý gólman se poslední rok a půl zkoušel prosadit do kádru New Yorku Rangers, působil však jen v AHL, a tak to v zámoří zabalil. Bývalý brankář Nashvillu či Plzně, kterou v roce 2013 dovedl k titulu, se stane novou jedničkou Hradce Králové. Foto: Profimedia.cz
 Miroslav Svoboda (HC Vítkovice).  Vítkovice sice přišly o Patrika Bartošáka, získaly za něj ale hodně kvalitní náhradu. Do Ostravy přišel Miroslav Svoboda, který poslední rok strávil v zámoří. Do kádru Nashvillu se ale neprosadil, a tak si bývalý gólman Jihlavy či Plzně, který loni působil taky ve Finsku a Rakousku, vyzkouší nové angažmá. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kdo nahradí Hrubce či Willa? Toto jsou čtyři nové brankářské jedničky extraligových klubů

Šimon Hrubec letos dovedl Třinec k extraligovému titulu, po parádní sezoně se ale chystá na další výzvu. Nové brankářské jedničky však mají i jinde.

Bez názvu1.jpg

Bránu Komety bude i nadále hájit Marek Čiliak, v Plzni zůstává Dominik Frodl a ve Zlíně Libor Kašík. Další čtyři ambiciózní kluby však přivedly nové jedničky. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Patrik Bartošák (Oceláři Třinec)

Patrik Bartošák ČR 19.jpg

Poslední tři roky byl oporou Vítkovic a jedním z nejlepších gólmanů extraligy. Své kvality potvrdil i na svém premiérovém světovém šampionátu, kde, až na semifinálový zápas s Kanadou, zvládl roli brankářské jedničky. Už v té době ale bylo jasné, že se bude stěhovat a z Ostravy zamíří do Třince. Zvládne v bráně Ocelářů nahradit stávající jedničku Šimona Hrubce?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Justin Peters (Bílí Tygři Liberec)

Justin Peters Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Chomutovu se uplynulá sezona vůbec nepovedla a Piráti spadli do Chance ligy. Na co se však mohli spolehnout, to byly výkony Justina Peterse. Dvaatřicetiletý kanadský gólman, který několik let působil i v NHL, ale v týmu nezůstal a zamířil do Liberce. Tam má nahradit stávající jedničku Romana Willa, jenž odchází do Švédska.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Marek Mazanec (Mountfield HK)

Marek Mazanec NY.jpg

Sedmadvacetiletý gólman se poslední rok a půl zkoušel prosadit do kádru New Yorku Rangers, působil však jen v AHL, a tak to v zámoří zabalil. Bývalý gólman Nashvillu či Plzně, kterou v roce 2013 dovedl k titulu, se stane novou jedničkou Hradce Králové.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Miroslav Svoboda (HC Vítkovice)

Miroslav Svoboda Plzeň 2.jpg

Vítkovice sice přišly o Patrika Bartošáka, získaly za něj ale hodně kvalitní náhradu. Do Ostravy přišel Miroslav Svoboda, který poslední rok strávil v zámoří. Do kádru Nashvillu se ale neprosadil, a tak si bývalý brankář Jihlavy či Plzně, který loni působil taky ve Finsku a Rakousku, vyzkouší nové angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud