Kdo nahradí Čiliaka? 3 brankáři, na které bude sázet mistrovská Kometa

Fantom dvou uplynulých extraligových play-off je na odchodu. Gólman brněnské Komety Marek Čiliak má namířeno do Kontinentální hokejové ligy a šampion ho bude muset nahradit. Žádné investice však nečekejte, Libor Zábranský bude lovit ve vlastních řadách.

Marek Čiliak Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg
Marek Čiliak, strůjce úspěchů Komety, je na odchodu. Kdo ho nahradí? (Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia)

Kometa už přivedla Juraje Mikuše nebo Martina Bakoše, udržela Martina Erata a chce ještě jednoho elitního útočníka, náhradu za Čiliaka ale shánět nebude. Není k tomu totiž důvod a brněnský tým si vystačí s tím, co má. Jména tří gólmanů, kteří slovenského reprezentanta mají nahradit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Marek Langhamer

Marek Langhamer Kometa.jpg

V Kometě se na Čiliakův odchod už s předstihem připravili a v průběhu sezony přivedli Marka Langhamera. Bývalý mládežnický reprezentační brankář, který si připsal dva starty v NHL v brance Arizony, v průběhu loňské sezony odchytal za Kometu devět zápasů a vedl si v nich velmi dobře. Stane se novou jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Karel Vejmelka

Karel Vejmelka Kometa.jpg

Jednadvacetiletý gólman si odbyl extraligovou premiéru už v průběhu sezony 2014/15. O rok později odešel z Pardubic do Komety a v ročníku 2016/17 za ni odchytal 31 zápasů. Loni už moc šancí nedostal, působil v Třebíči a čtyři starty si připsal i v Jihlavě. V příštím ročníku by měl být dvojkou Komety.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Dostál

Lukáš Dostál.jpg

Velký příslib do budoucna. Lukáš Dostál byl jedničkou české osmnáctky na nedávném světovém šampionátu a v novém ročníku povýší z brněnské juniorky do prvoligové Třebíče.  „Ale mám představu, že bude chytat i zápasy extraligy,“ uvedl na adresu sedmnáctiletého gólmana Libor Zábranský.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud