Kdo může sesadit Kometu? 5 týmů, které v extralize budou útočit na titul

Dnes startuje Tipsport extraliga. Největším aspirantem na celkové vítězství je znovu Kometa Brno, která celou soutěž vyhrála dvakrát v řadě. Na svou příležitost však číhají i další.

Kometa sice přišla o Martina Nečase či Jakuba Krejčíka, udržela však Martina Erata a přivedla například Petera Muellera nebo Lukáše Kašpara. Zábranského parta bude útočit už na třetí titul v řadě, brněnský tým však nečeká nic lehkého. Na nejvyšší mety totiž myslí i další. Pět týmů, které Kometu mohou sesadit z trůnu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Třinec

Martin Růžička Barbora Reichová  CNC Profimedia.jpg

Loni došli až do finále a letos budou útočit na titul znovu. Třinec sice přišel o Jakuba Petružálka, jinak ale kádr Ocelářů zůstal pohromadě. Do slezského celku navíc přišel ostřílený lotyšský kanonýr Roberts Bukarts, který společně s Martinem Růžičkou může tým dotáhnout hodně daleko.

Třinec se bude opírat také o kvalitní gólmany, zkušené beky v čele s Lukášem Krajíčkem, ale i na mladíky okolo Davida Ciencialy. Vstup do Ligy mistrů sice Ocelářům nevyšel, v extralize ale míří k nejvyšším metám.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Sparta

Uwe Krupp Sparta.jpg

Je to tu zase. Sparta bude opět patřit k aspirantům na titul, na který čeká už od roku 2007. Loni pražský klub selhal a v létě v něm došlo k výrazným změnám. Na trenérskou lavičku se postavil Němec Uwe Krupp a zdá se, že hráči za ním jdou.

Do Sparty se vrátili Daniel Přibyl s Janem Koštálkem, novou brankářskou jedničkou se stal Matěj Machovský a Krupp přivítal i tři kanadské posily. Ve Spartě už sice nepokračuje Michal Řepík ani Jaroslav Hlinka, i bez nich ale parta okolo nového kapitána Petra Vrány může dojít hodně daleko. Třeba až k titulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Plzeň

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Vysoko míří i Plzeň. Indiány už nepovede Martin Straka, z kabiny zmizeli Miroslav Svoboda, David Sklenička, Michal Moravčík, Ryan Hollweg či Tomáš Mertl, i tak se ale povedlo poskládat hodně silný tým. Velmi dobře se zatím jeví nové brankářské duo ve složení Dominik Frodl a Dmitrij Milčakov a velkou kvalitu by měli přinést zkušení útočníci Václav Nedorost a Jiří Novotný. Plzni, která obhajuje vítězství v základní části, se povedl vstup do Ligy mistrů. Naváže na něj v extralize?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Liberec

Filip Pešán Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dvakrát v řadě hráli finále, získali premiérový titul, loni ale skončili už ve čtvrtfinále. Letos si však Bílí Tygři brousí zuby zase na vyšší mety. Soubor Filipa Pešána přišel o Martina Bakoše, Filipa Pyrochtu nebo Lukáše Jaška, dokázal ale zajímavě posílit. Na sever Čech přišel slovenský útočník Libor Hudáček, dorazili i Jakub Valský nebo Radan Lenc. Tým bude spoléhat také na Romana Willa, Martina Ševce nebo Marka Kvapila.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Vítkovice

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Už loni patřili k černým koňům soutěže a letos jim jsou taky. Vítkovice v uplynulé sezoně doplatily na to, že ve čtvrtfinále vyfasovaly Kometu, na kterou neměly nárok. V Ostravě se však povedlo udržet kádr v čele s Patrikem Bartošákem, Markem Hrbasem či Jakubem Lvem.

Zůstali i zkušení Ondřej Roman a Rostislav Olesz, které by měli doplnit nadějní mladíci. Vítkovice přivedly i pár zajímavých posil a znovu chtějí atakovat nejvyšší místa.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud