Kdo je vycházející česká hvězda v NHL? Pět milníků v kariéře Ondřeje Kašeho

S budoucností českého hokeje to nemusí být tak špatné, jak se zdá. V zámoří se totiž začíná prosazovat nová generace hráčů, kteří by jednou mohli patřit k tahounům národního týmu. Jedním z nich je Ondřej Kaše.

Druhý nejproduktivnější český hokejista v zámoří je David Pastrňák. Daří se také Radku Faksovi, Jakubu Vránovi či Martinu Frkovi. Ve velmi dobré formě hraje i Ondřej Kaše, který je pátý v kanadském bodování českých hokejistů v NHL.

Dvaadvacetiletý forvard Anaheimu letos zasáhl do 60 zápasů, ve kterých dal 18 branek a přidal 16 asistencí. Celou kariéru má ještě před sebou, ale dost už toho má také za sebou. Pět nejdůležitějších milníků jeho dosavadní kariéry najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Extraliga

Ondřej Kaše Anaheim.jpg

Kaše se narodil v Kadani, extraligu ale začal hrát v Chomutově. V nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 2013/14, během níž odehrál 37 zápasů v základní části a dalších 17 startů přidal v play-out a následné baráži, kterou Piráti nezvládli a spadli do první ligy. V dospělém hokeji Kaše debutoval ještě o rok dříve v dresu druholigové Kadaně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Mládežnické reprezentace

Ondřej Kaše.jpg

V seniorské reprezentaci ještě nehrál, v mládežnických výběrech ale patřil k tahounům. V sezoně 2012/13 startoval na světovém šampionátu osmnáctek a poté si připsal dvě účasti na mistrovství světa juniorů. Na tom prvním udělal tři body, o rok později přidal gól a nahrávku. Kdyby letos NHL nezakázala účast hráčů na olympiádě, možná by si odbyl premiéru pod pěti kruhy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Postup do extraligy

Ondřej Kaše Chomutov Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

I tato mise se počítá. Premiérovou sezonu v extralize měl za sebou, Piráti se ale neudrželi a spadli do první ligy. V té Kaše patřil k tahounům a v základní části posbíral 21 kanadských bodů. V play-off přidal dalších jedenáct a stal se nejproduktivnějším hráčem týmu. Tři góly a stejný počet nahrávek zaznamenal i v baráži a pomohl vrátit Chomutov do extraligy. Tu si však už nezahrál...

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Draft NHL

Ondřej Kaše gol.jpg

Extraligu totiž vyměnil za místo v zámoří. V roce 2014 ho v sedmém kole draftu získal Anaheim, se kterým o rok později podepsal tříletý nováčkovský kontrakt. Sezonu 2015/16 strávil na farmě v týmu San Diego Gulls, o rok později už ale povýšil do NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Místo v Anaheimu

Ondřej Kaše Anaheim 2.jpg

Kaše si odbyl premiéru v nejslavnější lize světa v loňské sezoně. Na začátku prosince, ve svém osmém startu, si připsal i premiérový gól a pomohl k výhře nad Vancouverem. V úvodním ročníku odehrál 53 zápasů, v nichž posbíral 15 (5+10) kanadských bodů. Další dvě trefy přidal v play-off. Letos je jeho role v týmu Ducks ještě výraznější.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud