Roman Will – 2 zápasy  Pardubický gólman byl jedním z těch, o kom se spekulovalo před světovým šampionátem. Roman Will odchytal povedenou sezonu v Pardubicích, které dovedl k vítězství v základní části a do extraligového semifinále. Zasáhl taky do dvou zápasů na Karjala Cupu, více prostoru ale nedostal.
 Aleš Stezka – 3 zápasy  Z extraligových gólmanů toho v reprezentaci letos odchytal nejvíc. Šestadvacetiletý Aleš Stezka si připsal tři starty na Švédských hrách, na kterých zaujal i kluby z NHL. Po parádní sezoně opustil Vítkovice a odešel do Seattlu.
 Marek Langhamer – 6 zápasů  Loni pomohl dobrým výkonem českému týmu k bronzu na mistrovství světa. Na šampionát odjel osmadvacetiletý Marek Langhamer i letos a v Rize si připsal dva starty. Odchytal vítězný zápas s Kazachstánem, v akci byl taky během porážky od Švýcarů. Má za sebou dvě úspěšné sezony v Ilvesu, nově bude chytat za švédský Oskarshamn.
 Karel Vejmelka – 6 zápasů  Do šesti zápasů letos zasáhl taky Karel Vejmelka, jenž má za sebou další dobrý ročník v Arizoně. Čekalo se, že na šampionátu v Rize bude českou jedničkou, jeho pozice ale nebyla tak pevná. Nakonec dostal šanci a odchytal i čtvrtfinálový duel proti USA, do bojů o medaile ale tentokrát český tým nedostal.
6
Fotogalerie

Kdo byl vlastně jedničkou? 8 brankářů, kteří letos chytali za hokejovou reprezentaci

České hokejové reprezentaci letošní sezona nevyšla. Hodně rušno bylo taky v brankovišti.

Do letošní reprezentační sezony zasáhlo osm českých gólmanů. Kteří to byli? A kdo z nich toho odchytal nejvíc? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Petr Kváča, Dominik Pavlát a Štěpán Lukeš – 1 zápas

Petr Kváča ČR.jpg

Jeden start si letos v národním týmu připsal Štěpán Lukeš, jenž po sezoně vyměnil Karlovy Vary za Kometu. Dostal šanci v utkání Euro Hockey Challenge proti Němcům, které Češi porazili 5:1.

V dalším duelu s Německem debutoval v národním týmu i Dominik Pavlát z Plzně. Do jednoho utkání zasáhl taky Petr Kváča (na snímku), který vyrazil z Liberce na Švédské hry. Zasáhl do duelu s Finskem, z devíti střel však pustil čtyři góly a podepsal se pod debakl 1:6.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Roman Will – 2 zápasy

Roman Will ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pardubický gólman byl jedním z těch, o kom se spekulovalo před světovým šampionátem. Roman Will odchytal povedenou sezonu v Pardubicích, které dovedl k vítězství v základní části a do extraligového semifinále. Zasáhl taky do dvou zápasů na Karjala Cupu, více prostoru ale nedostal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Aleš Stezka – 3 zápasy

Aleš Stezka ČR.jpg

Z extraligových gólmanů toho v reprezentaci letos odchytal nejvíc. Šestadvacetiletý Aleš Stezka si připsal tři starty na Švédských hrách, na kterých zaujal i kluby z NHL. Po parádní sezoně opustil Vítkovice a odešel do Seattlu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Marek Langhamer – 6 zápasů

Marek Langhamer ČR.jpg

Loni pomohl dobrým výkonem českému týmu k bronzu na mistrovství světa. Na šampionát odjel osmadvacetiletý Marek Langhamer i letos a v Rize si připsal dva starty. Odchytal vítězný zápas s Kazachstánem, v akci byl taky během porážky od Švýcarů. Má za sebou dvě úspěšné sezony v Ilvesu, nově bude chytat za švédský Oskarshamn.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Karel Vejmelka – 6 zápasů

Karel Vejmelka MS 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do šesti zápasů letos zasáhl taky Karel Vejmelka, jenž má za sebou další dobrý ročník v Arizoně. Čekalo se, že na šampionátu v Rize bude českou jedničkou, jeho pozice ale nebyla tak pevná. Nakonec dostal šanci a odchytal i čtvrtfinálový duel proti USA, do bojů o medaile ale tentokrát český tým nedostal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Šimon Hrubec – 8 zápasů

profimedia-0776636642.jpg

Nejvíc prostoru letos dostal v národním týmu Šimon Hrubec. Jednatřicetiletý gólman odchytal dobrý ročník ve švýcarském Curychu a v roli jedničky vstupoval i do světového šampionátu, na kterém zasáhl do zápasů proti Slovákům a Lotyšům. Další šanci už nedostal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud