Kdo bude novou jedničkou juniorů? 3 brankáři pro reprezentační dvacítku

Kdo bude novou jedničkou juniorů? 3 brankáři pro reprezentační dvacítku

Kdo bude novou jedničkou juniorů? 3 brankáři pro reprezentační dvacítku

Hokejoví junioři vstupují do nové sezony. Kouč Václav Varaďa má k dispozici velmi silnou generaci, která se může opřít i o nadějné gólmany.

Na posledním světovém šampionátu česká dvacítka došla do semifinále, na vysněnou medaili ale nedosáhla. V klíčových zápasech turnaje chytal Josef Kořenář, ten už ale v letošním týmu chybí. Kdo ho nahradí? Jména tří gólmanů současné juniorky najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jakub Škarek

Jakub Škarek ČR.jpg

Očekávaná jednička českých juniorů. V uplynulé sezoně se dělil o místo s Josefem Kořenářem, letos by to však měl být on, na koho bude tým spoléhat především.

Osmnáctiletý gólman letos chytal za extraligovou Jihlavu a deset startů si připsal i v Litoměřicích. Přidal druhý start na juniorském šampionátu a po sezoně si plácl s finským Lahti. Má před sebou ale ještě jednu výzvu – z třetího kola draftu NHL ho totiž ulovil New York Islanders.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jiří Patera

Jiří Patera.jpg

Nováček v české juniorce. Osmnáctiletý Jiří Patera, jehož v loňském draftu získalo Las Vegas, odchytal tři zápasy na uplynulém mistrovství světa osmnáctek. Začínal ve Slavii, poté působil v Českých Budějovicích a minulý ročník strávil v USHL. Za tým Cedar Rapids RoughRiders odchytal 34 utkání a v průměru inkasoval 3,24 branky na zápas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Dostál

Lukáš Dostál.jpg

Třetí kolo, 85. pozice, a v draftu lovil Anaheim. Kačeři ukázali na Lukáše Dostála, který by však měl ještě další rok zůstat v Česku. V uplynulé sezoně okusil dospělý hokej a odchytal dvacet zápasů za prvoligovou Třebíč, kde by letos měl dostat ještě více prostoru.

Taky bude plnit roli trojky v Kometě a možná si odbude i extraligovou premiéru. Ta ho čeká i mezi reprezentačními juniory, loni chytal za osmnáctku a objevil se i na mistrovství světa, kde s týmem postoupil do semifinále.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud