Kdo bude krýt Zahustela? 4 hráči Sparty, kteří mohou hrát na pravém kraji obrany

Kdo bude krýt Zahustela? 4 hráči Sparty, kteří mohou hrát na pravém kraji obrany

Kdo bude krýt Zahustela? 4 hráči Sparty, kteří mohou hrát na pravém kraji obrany

Sparta přes zimu zase utrácí a přivedla několik nových hráčů do záložní řady. Jenže na Letné zatím neposílili post pravého obránce, který opustil Vjačeslav Karavajev. Trenér Andrea Stramaccioni na něj má k dispozici pouze Ondřeje Zahustela.

Bez názvu.jpg

Karavajev ještě loni patřil k nejlepším hráčům Sparty. Na podzim ale vypadl ze sestavy a před pár dny Letnou opustil. Jenže zatímco na levém kraji obrany Sparta může využít až šest hráčů, napravo má jen Zahustela. „Pokud bychom viděli, že máme velký problém, tak bychom to do začátku ligy ještě určitě řešili,“ uvedl sportovní ředitel Sparty Zdeněk Ščasný. Na Letné ale mají připraveny i čtyři jiné varianty, jak Zahustela případně nahradit. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

David Hovorka

David Hovorka Sparta.jpg

Čtyřiadvacetiletý obránce se na začátku sezony zotavil z dlouhého zranění a ve čtvrtém kole si odbyl premiéru v rudém dresu. Od té doby chyběl v jediném zápase, pokaždé byl v základní sestavě a stal se jedním z pilířů letenské sestavy. Své místo ve středu obrany má zatím jisté, v případě potřeby ale může nastoupit i napravo a uvolnil flek Semihu Kayovi.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Semih Kaya

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednou z možností je, že se napravo přesune i Kaya. Bývalý stoper Galatasarye Istanbul, který na Letnou přišel v létě za 52 milionů korun, měl být novým lídrem zadních řad.

Jenže v úvodním ligovém kole se zranil a do hry se vrátil až v závěrečném klání podzimu proti Mladé Boleslavi. Člen turecké reprezentace nechce vysedávat mezi náhradníky, jenže střed obran ovládá Hovorka s Lukášem Štětinou. Nabízí se tak varianta Kayova přesunu napravo.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Jan Pavlík

SpartaL.jpg

I tohle je jedna z možností. Na soustřední odjel devatenáctiletý Jan Pavlík, který patří k oporám sparťanské juniorky, a jenž by rád poskočil do letenského áčka. „Mám dobrou pravačku, jsem cílevědomý a pro tým nechám na trávě všechno,“ říká o sobě sparťanský univerzál, který se nejlépe cítí na pravém kraji obrany.

 

Pokračování 5 / 5

Michal Sáček

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Michal Sáček je jedním z hráčů, na kterém chce Stramaccioni do budoucna stavět hru. Jenže v náročné konkurenci bude mít co dělat, aby se dostal na hřiště. Na podzim zasáhl do 11 zápasů a paběrkoval mezi základní sestavou a lavičkou náhradníků.

Po zimních nákupech však Sáčkova pozice oslabila a na „jeho“ postu začne Guélor Kanga. Jednadvacetiletý talent by se tak mohl přesunout na pravý kraj obrany, kde už nějakou dobu nastupoval.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud