Kde jsou hráči Sparty? 4 útočníci pražského celku, kteří chybí v reprezentaci

Kde jsou hráči Sparty? 4 útočníci pražského celku, kteří chybí v reprezentaci

Kde jsou hráči Sparty? 4 útočníci pražského celku, kteří chybí v reprezentaci

Loni hráli extraligové finále, v aktuálním ročníku jsou už třetí, válí v Lize mistrů a chystají se na boj o zlato. V uplynulé sezoně je trénoval současný reprezentační kouč Josef Jandač, přesto mají hráči Sparty dveře do národního týmu zavřené.

V nominaci české reprezentace na Švédské hokejové hry jsou zástupci Chomutova, Mladé Boleslavi, Plzně, Vítkovic, Zlína či mistrovského Liberce, na hráče Sparty se ale nedostalo.

Jediným zástupcem pražského celku, který v aktuální sezoně reprezentoval, byl Miroslav Forman. Ten toho ale na Chanel One Cupu moc neodehrál. V současném kádru Sparty jsou však i další hráči, o nichž by se mělo vážně uvažovat. Jména čtyř z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jan Buchtele

Jan Buchtele.jpg

Nejnovější přírůstek na tomto seznamu. Jan Buchtele se v průběhu posledního přestupového dne vrátil do Prahy a posílil Spartu, za níž hrál tři roky před letním odchodem do Jekatěrinburgu.

První zahraniční angažmá mu příliš nevyšlo, ve Spartě má ale na co navazovat. Loni posbíral 47 kanadských bodů, pomohl týmu k postupu do play-off a návrat do známého prostředí by mu mohl pomoct i zpět do reprezentace. Z Karjala Cupu ho vyřadilo zranění a do Ruska ho nepustil klub. Teď má šanci zabojovat o mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Lukáš Pech

Lukáš Pech.jpg

Říkáte si, proč by měl být v reprezentaci, když je mu už 33 let? A proč ne, když trenér Jandač povolal jen o rok mladšího Petra Jelínka z Liberce. Lukáš Pech navíc prožívá výbornou sezonu, jednu z nejlepších v kariéře, a s 38 (16+22) kanadskými body patří k nejproduktivnějším hráčům soutěže. Daří se mu také v mezinárodní Lize mistrů, sbírku 17 reprezentačních zápasů ale nerozšíří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Michal Řepík loni prožil životní rok. Premiérovou extraligovou sezonu proměnil v extraligový titul s Libercem a po první účasti na mistrovství světa, na kterém patřil k nejlepším hráčům českého týmu, odešel do ruského Čeljabinsku.

Osmadvacetiletý útočník s 72 starty v NHL se ale v úvodním duelu zranil, odehrál jen dva zápasy a vrátil se domů. V dresu mateřského celku nastoupil zatím jedenáctkrát a připsal si osm (3+5) kanadských bodů. Po finále Ligy mistrů by se mohl vrátit i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Petr Vrána

Petr Vrána.jpg

Jednatřicetiletý útočník se vrátil v létě po letech strávených v zahraničí domů, pouze zaměnil Vítkovice za Spartu. V novém působišti se mu vede náramně, na kontě má už 18 branek, 24 asistencí a je nejproduktivnějším hráčem extraligy, Jandač ho přesto opět nepovolal. Vrána odehrál poslední zápasy v národním týmu v sezoně 2013/14. Dodatečné pozvánky by se mohl dočkat po finále Ligy mistrů...

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud