Tým Slavie prošel v posledních letech výraznou proměnou. Do Edenu přišla spousta nových posil, ne všichni se ale ukázali v dobrém světle. To se týká i cizinců.

Do Edenu v minulých přestupních obdobích přišla řada hráčů s cizím pasem, značná část z nich ale v klubu už nepůsobí. Kam odešli? A kde jsou dnes? Podívejte se, kde nyní hrají (nebo taky už nehrají) cizinci, kteří ve Slavii ještě nedávno působili.
Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz
Pokračování 2 / 15
Halil Altintop (konec kariéry)

Do Slavie přišel v létě roku 2017, v úvodním zápase dal gól Teplicím, nic moc dalšího ale v Edenu nepředvedl. V zimě se s českou ligou rozloučil s pouhými osmi odehranými zápasy a zamířil do Kaiserslauternu. Bývalý turecký reprezentant ale v německém klubu vydržel jen pár měsíců, tým sestoupil z druhé německé ligy a Altintop s ním rozvázal hráčkou smlouvu. Poté ukončil kariéru a v Kaiserslauternu pokračoval jako trenér mládeže.
Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
Pokračování 3 / 15
Danny (konec kariéry)

Taky bývalý kapitán Petrohradu přišel do Slavie v roce 2017 a čekalo se, že bude největší hvězdou ligy. Jenže tou se někdejší portugalský reprezentant nestal. Několikrát sice ukázal svou výjimečnost, „sešívané“ ale nedovedl do Ligy mistrů ani k titulu. Nastoupil do 21 ligových zápasů, dal jediný gól a na jaře navíc vypadl ze sestavy. Přestože měl ve Slavii ještě na rok platnou smlouvu, ukázal charakter a odešel bez finančního vyrovnání. V červenci zamířil do Maritima a před třemi lety ukončil kariéru.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 4 / 15
Simon Deli (Demirspor)

Africký stoper byl jedním ze symbolů nové éry Slavie. V Edenu vyrostl v klíčovou personu, naučil se i česky a dokonce se dostal do reprezentace Pobřeží slonoviny. Déle okolo něj ale kroužily kluby ze zahraničí a v létě roku 2019 už Simon Deli vábení neodolal. Zamířil do belgických Brugg, se kterými si zahrál i v Lize mistrů. Loni na jaře hostoval ve Slavii a od léta je v tureckém Demirsporu.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Pokračování 5 / 15
Per-Egil Flo (Sogndal)

Norský obránce přišel do Slavie v prosinci roku 2016 a na jaře se podílel na zisku mistrovského titulu. V dalším ročníku ale moc prostoru nedostal. Ve Slavii odehrál celkově 13 ligových zápasů a v létě se pak dohodl na přestupu do švýcarského Lausanne. Od jara je hráčem norského Sogndalu.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 6 / 15
Gino van Kessel (Dalkurd)

Do Slavie přišel v létě roku 2016 za více než 30 milionů korun, v Edenu ale dlouho nevydržel. Nezačal sice zle, prosadil se i gólově, bývalý kanonýr Trenčína ale postupem času přišel o místo v sestavě a začal chodit po hostováních. Hrál v Polsku, poté zamířil do Oxfordu, byl v Belgii, zase se objevil v Trenčíně, zahrál si na Kypru a teď je osmadvacetiletý útočník z Curacaa ve švédském Dalkurdu.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 7 / 15
Muris Mešanovič (Termalica)

Jednatřicetiletý útočník z Bosny a Hercegoviny přišel do Slavie v rozehrané sezoně 2015/16 z Jihlavy. V dalším ročníku dal dokonce 12 branek a pomohl sešívaným k titulu. Poté ale jeho role začala slábnout, pak zamířil do Mladé Boleslavi a následně do tureckého Kayserisporu. Od léta patří polskému celku Termalica.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 8 / 15
Ruslan Mingazov (Aktau)

Slavia ho přivedla z Jablonce, Ruslan Mingazov ale moc šancí nedostal. Slavii sice pomohl třemi góly k zisku titulu, další podzim ale strávil na hostování v Mladé Boleslavi. Hostoval taky v Příbrami a v létě roku 2019 odešel do Kazachstánu. Zahrál si taky v Bahrajnu a od února je hráčem kazašského celku Kaspiy Aktau.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 9 / 15
Michael Ngadeu (Gent)

Úvod v Edenu neměl úplně nejlepší, postupně se ale vypracoval mezi klíčové hráče sešívané družiny. Jednatřicetiletý kamerunský reprezentant přišel do Slavie v roce 2016 z Rumunska, v české lize odehrál tři sezony a pak zamířil do belgického Gentu, ve kterém působí doteď.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 10 / 15
Ruslan Rotaň (konec kariéry)

Společně s Altintopem a Dannym Slavia přivedla ještě Ruslana Rotaně. Bývalý kapitán ukrajinské reprezentace však v Edenu vydržel jen půl roku. Zkušený záložník si na podzim připsal sedm ligových startů a následně se vrátil do Dynama Kyjev, kde už dříve působil. Jeho kariéra je už minulostí.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Pokračování 11 / 15
Abdallah Sima (Stoke)

Před rokem se stal obrovským sešívaným objevem. Zářil na domácí i evropské scéně, dostal se do senegalské reprezentace i na radar elitních evropských velkoklubů. Na jaře se ale Abdallah Sima, jehož Slavia přivedla z Táborska, herně i výsledkově trápil a ideálně nevypadal ani na začátku letošního ročníku. V Edenu tak museli jít s cenou dolů a dvacetiletý Sima nakonec odešel asi za 250 milionů korun do anglického Brightonu, ze kterého ihned zamířil hostovat do druholigového Stoke. Moc toho však ještě neodehrál.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 12 / 15
Eduard Sobol (Bruggy)

Levý obránce přišel do Slavie na začátku sezony 2017/18 a zprvu se jevil ve velmi dobrém světle. Dal gól Mladé Boleslavi, získal místo v základní sestavě, jenže na jaře o něho přišel a po sezoně se vrátil do Šachtaru Doněck. Ani tam se ale neprosadil, a tak se vrátil hostovat do Čech – tentokrát do Jablonce. Potom šestadvacetiletý ukrajinský reprezentant zamířil do Brugg, které ho získaly nejprve na hostování a v létě jej koupily za 3,5 milionů eur.
Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
Pokračování 13 / 15
Miroslav Stoch (Liberec)

Psal se rok 2017, když Miroslav Stoch přestoupil z Fenerbahce do Slavie. Slovenský fotbalista v Edenu ožil a byl hodně produktivní. V ročníku 2018/19 dal dokonce 12 branek a přidal 11 asistencí, jenže na jaře se začal vytrácet ze sestavy a v létě pak odešel do řecké Soluně, kde už dříve působil. V Řecku ale moc nehrál, byl taky v polském Lubinu a v září dvaatřicetiletý ofenzivní univerzál posílil Liberec.
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Pokračování 14 / 15
Jasmin Ščuk (Altay)

Rok a tři měsíce. Tak dlouho Jasmin Ščuk působil v Edenu. Defenzivní záložník, který přišel z Mladé Boleslavi, se nedokázal prosadit do základní sestavy, navíc ho trápily zdravotní problémy. Poté, co se bosenský středopolař nevešel na soupisku pro Evropskou ligu, odešel do druholigového tureckého Erzurumsporu, se kterým oslavil postup mezi tureckou elitu. Po dvou letech ho pak zlákal turecký Altay.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 15 / 15
Dušan Švento (konec kariéry)

Ve Slavii zažil skvělé časy, a tak se v roce 2016 do Edenu s radostí vrátil. Jeho comeback ale provázely zdravotní problémy, stihl odehrát jen 14 zápasů, a proto se s vedením klubu v polovině ročníku 2017/18 domluvil na ukončení spolupráce. Nikde jinde už nehrál.
Foto: Profimedia.cz