Kde je jim konec? 3 bývalí čeští hokejisté z NHL, po nichž se slehla zem

Kde je jim konec? 3 bývalí čeští hokejisté z NHL, po nichž se slehla zem

Kde je jim konec? 3 bývalí čeští hokejisté z NHL, po nichž se slehla zem

Svého času patřili mezi nejlepší české hokejisty v NHL. Brali velké peníze, byli oporami zámořských organizací. Pak je ale dostihl věk, některé chabé zdraví, a oni museli slavnou scénu opustit. Kde je jim konec?

Untitled 2.jpg

Patrik Eliáš s Martinem Havlátem definitivně ukončili kariéry letos, do hokejového důchodu odešel i Jan Hejda. Ze scény zmizeli i další tři čeští hráči, kteří v NHL hráli naposledy v sezoně 2015/16. Kdo z nich se vrátí a kdo už ne? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Fleischmann

Tomáš Fleis Montreal 2.jpg

V jednu dobu patřil mezi nejlépe placené české hokejisty v NHL. Účastník olympijských her 2010, který v NHL prošel Washingtonem, Coloradem, Floridou, Anaheimem, Montrealem i Chicagem a v zámoří odehrál téměř 700 zápasů, ale před rokem neuspěl na zkoušce v Minnesotě, neprošel fyzickými testy a od té doby je bez angažmá. V zámoří si třiatřicetiletý forvard asi už neškrtne, v Evropě by se pro něj ale našlo místo. Co třeba návrat do Vítkovic?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jiří Tlustý

Jiří Tlustý Kladno.jpg

Třináctý hráč draftu 2006 nastřílel v sezoně 2011/12 sedmnáct branek, v dalším ročníku si ještě o šest zásahů polepšil a zdálo se, že se z něj stává elitní český kanonýr v NHL. Přes dvacetigólovou hranici se už ale nedostal, po dvou letech odešel z Caroliny do Winnipegu, rok strávil v New Jersey, za Devils ale odehrál vinou zranění jen 30 zápasů a posbíral pouhé čtyři kanadské body.

Před rokem neuspěl na zkoušce v Coloradu a odešel do Kärpätu Oulu. Zdravotní trable se zápěstím ho ale nepřešly a Tlustý odehrál ve Finsku jen 14 duelů. Co bude dál? Ve 29 letech ještě nechce končit, i s touto možností ale musí počítat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Marek Židlický

Marek Židlický NY.jpg

Nikdy to neřekl oficiálně, má se však za to, že kariéra Marka Židlického je u konce. Odchod do sportovního důchodu zvažoval už před dvěma lety, tehdy si ale plácl s New Yorkem Islanders, za který odehrál dohromady s play-off 58 zápasů.

Loňskou sezonu nikde nebyl a jakoby se po něm slehla zem. Pokud se čtyřicetiletý obránce se zkušenostmi z Nashvillu, Minnesoty, New Jersey či Detroitu ještě objeví na ledě, bude to velké překvapení.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud