Kde dnes mohl být... Tyto 4 slavné kluby chtěly před lety získat Tomáše Kalase

Tomáš Kalas se stal v létě roku 2019 nejdražší posilou v historii Bristolu. Druholigový anglický klub za něho zaplatil okolo osmi milionů liber. Ovšem kdo ví, zda devětadvacetiletý reprezentant dnes nemohl hrát i vyšší než druhou anglickou soutěž.

Když mu bylo 16 let a jedenáct měsíců, debutoval v nejvyšší české soutěži. V dresu Olomouce ale odehrál Tomáš Kalas jediné utkání a v roce 2011 zamířil do zahraničí. Tehdejší mládežnický reprezentant, který měl za sebou účast na mistrovství Evropy hráčů do 17 let, byl v kurzu. Podívejte se, které evropské kluby okolo něho kroužily.

Pokračování 2 / 5

AC Milán

Tomáš Kalas.jpg

Mezi vážné zájemce o Kalasovy služby se v roce 2010 přihlásil mimo jiné AC Milán. Na San Siru tehdy působili Zlatan Ibrahimovič či Robinho, kteří tým v sezoně 2010/11 dovedli k ligovému titulu. Kalas ale upřednostnil jinou nabídku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Arsenal

Tomáš Kalas Fulham.jpg

Bývalý manažer Arsenalu Arséne Wenger byl vyhlášený díky své práci s mládeží. Lákal do klubu i Kalase, který patřil k nejtalentovanějším evropským obráncům. V kabině Kanonýrů navíc ve stejné době působil i Tomáš Rosický, Kalasovy kroky ale nakonec vedly na jiný londýnský stadion.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Bayer Leverkusen

Tomáš Kalas ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2008 odešel do Leverkusenu Michal Kadlec, jenž v tradičním německém klubu odehrál několik vydařených sezon. O dva roky později Bayer lákal i Kalase, tentokrát ale na lovu v českých vodách neuspěl. Kalas později hostoval v Kolíně nad Rýnem, tehdejší angažmá se mu ale příliš nepovedlo.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Chelsea

Tomáš Kalas Chelsea.jpg

Na začátku července roku 2010 Kalase zhruba za 160 milionů korun koupila Chelsea. Podzimní část ještě strávil v Olomouci, poté ale odešel do Londýna a začal se rvát o místo v jednom z nejsilnějších týmů světa.

Šanci však dostal jen ve dvou zápasech. Předvedl parádní výkon proti Liverpoolu, zahrál si i proti Cardiffu, více prostoru ale v Premier League nedostal. Místo toho byl na hostování v Nizozemsku, Německu a prošel několika anglickými kluby. V roce 2019 ho Chelsea prodala.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud