Katastrofa pro Spartu. 3 klíčoví hráči z Letné, kteří jsou kvůli zranění na dlouho mimo hru

Sparta vstoupila do letošního ročníku Fortuna ligy skvěle, jako jediná ještě neztratila ani bod a kraluje tabulce. Jenže letenské zase začíná trápit marodka.

Ten problém ve Spartě už dobře znají. Letenské v úvodu sezony opět kosí zranění klíčových hráčů. Aktuálně jsou mimo hru tři důležití členové základní sestavy, kteří se na hřiště asi jen tak nevrátí. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dávid Hancko

Dávid Hancko Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V loňské sezoně se vypracoval mezi opory Sparty, která si ve Fiorentině vyjednala jeho další hostování i výrazně nižší opci na přestup. Jenže do letošní sezony dvaadvacetiletý slovenský reprezentační bek ještě nezasáhl. Dávid Hancko totiž stále bojuje s poraněnou šlachou v koleni.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Lukáš Štetina

Lukáš Štetina 19.jpg

Loni to vypadalo, že je na odpis, ve Spartě nehrál a když už dostal šanci, tak chyboval. Jeho pozice se ale v průběhu jara změnila, Lukáš Štetina na Letné přesvědčil o svých kvalitách a vysloužil si nový kontrakt. Jenže na začátku letošního ročníku ho v reprezentačním duelu zranil Bořek Dočkal a slovenský reprezentační stoper je od té doby mimo hru. S poškozenými vazy v koleni dokonce musel na operaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Adam Hložek

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Další tvrdá rána. Mimo hru je taky Adam Hložek, který i ve svých 18 letech patří mezi nejlepší hráče ligy. V letošním ligovém ročníku nasázel už čtyři góly, přidal i stejný počet nahrávek a kraluje ligovým statistikám. Jenže teď má zraněné chodidlo a chybět prý může i několik měsíců. To je rána nejen pro Spartu, ale i pro reprezentaci.

Foto:Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud