Kaše i Zacha už se trefili, další ne. Tři čeští útočníci z NHL, kteří letos nedali gól

Svůj premiérový gól v NHL letos vstřelil Martin Nečas, mezi střelce už se zapsali i Pavel Zacha či Ondřej Kaše. Další útočníci na premiérový gól v sezoně čekají.

Gól letos ještě nedali Radko Gudas, Michal Kempný ani Libor Šulák, který odehrál šest zápasů za Detroit. Mezi střelce se však v dosavadním průběhu NHL ještě nezapsali ani tři čeští útočníci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dmitrij Jaškin (Washington)

Dmitrij Jaškin Washington.jpg

Pětadvacetiletý útočník, který patřil k nejlepším českým hráčům na uplynulém mistrovství světa, před sezonou poprvé v NHL změnil dres a zamířil do Washingtonu. Bývalý forvard St. Louis, jenž v uplynulém ročníku posbíral 17 kanadských bodů, ale zatím není moc produktivní. V 13 zápasech za Capitals si připsal jen dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ondřej Palát (Tampa Bay)

Ondřej Palát.jpg

Pravidelně patří mezi nejproduktivnější české útočníky v NHL, letos se ale na vrchních pozicích nepohybuje. Ondřej Palát totiž na konci října dostal ránu pukem do nohy, od té doby je mimo hru a na led se ještě nějakou dobu nepodívá. V dosavadních 372 zápasech v NHL vstřelil už 85 branek, na první letošní zásah si ale bude muset počkat. V aktuálním ročníku zasáhl do devíti zápasů Tampy Bay, v nichž si připsal pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Sedlák (Columbus)

Lukáš Sedlák Columbus 3.jpg

Ve svém premiérovém ročníku v NHL (2016/17) dal sedm branek. Loni se trefil čtyřikrát a na letošní první zásah zatím čeká. Už v průběhu uplynulého ročníku totiž přišel o místo v sestavě, o které bojuje i letos. V dosavadním průběhu sezony zasáhl do 14 zápasů, moc prostoru na ledě ale nedostává. Pětadvacetiletý útočník Columbusu má na kontě jedinou asistenci. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud