Eldar Šehić (Bosna a Hercegovina) 
 Marco Túlio (Brazílie) 
 Kristi Qose (Albánie) 
 Vlasij Sinjavskij (Estonsko) 
5
Fotogalerie

Karvinou (asi) čeká pád. 5 kvalitních cizinců, které si mohou „rozebrat” ostatní kluby

Karviná nemá špatně poskládaný kádr, slezský tým se ale plácá na dně tabulky a je vážným aspirantem na sestup. Co bude s cizinci, kteří v klubu působí?

Karvinská soupiska je plná zahraničních fotbalistů. Pokud ale Slezané spadnou o úroveň níž, tak se tým (nejspíš) hodně změní. O které cizince by mohly mít zájem i ostatní ligové kluby? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Eduardo Santos (Brazílie) 

Eduardo Santos Karviná Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni byl brazilský stoper jedním z ligových objevů. Eduardo Santos předváděl v karvinském dresu velmi dobré výkony a údajně se dostal na radar Plzně nebo Baníku. Čtyřiadvacetiletý Brazilec však zůstal v Karviné a také letos patří ke klíčovým hráčům slezského týmu. Pokud Karviná spadne, mohl by dostat jinou zajímavou ligovou nabídku. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Eldar Šehić (Bosna a Hercegovina) 

maxresdefault.jpg

Jednadvacetiletý Eldar Šehić, který může hrát na levém beku i na kraji zálohy, přišel do Karviné v létě z rodné Bosny a Hercegoviny. Mládežnický reprezentant své země se v české lize rychle rozkoukal a předvádí povedené výkony. V Karviné si drží flek v základní sestavě. 

Foto: MFK Karviná

Pokračování 4 / 6

Marco Túlio (Brazílie) 

Marco Tulio Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Karviná má v kádru hned pět Brazilců. Jedním z nich je Marco Túlio, který je ve Slezsku od léta. Defenzivní univerzál, který působil i v Mladé Boleslavi, za karvinský tým zatím odehrál devět zápasů, v nichž dal dvě branky. O třiadvacetiletého beka by mohl být zájem i jinde. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Kristi Qose (Albánie) 

Kristi Qose Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V Karviné načal už třetí sezonu a opět paří ke klíčovým hráčům týmu. Loni dal albánský záložník sedm branek a produktivní je taky letos. Šestadvacetiletý Kristi Qose má na kontě gól a tři nahrávky, svými výkony si tak nahlas říká o pozornost. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Vlasij Sinjavskij (Estonsko) 

Vlasij Sinjavskij 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do Karviné v minulé sezoně dorazil i Vlasij Sinjavskij - pětadvacetiletý záložník, který patří do kádru estonské reprezentace. Ve slezském klubu si udělal dobrou pozici a v letošních 14 startech vstřelil dvě branky. Taky on by se mohl dostat na radar konkurenčních ligových klubů. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud