Karviná válí. 5 hráčů, kteří loňského nováčka vedou vstříc k záchraně

Loni se hravě zachránili, ale letos na vlastní kůži poznali, že druhá sezona mezi elitou bývá náročnější než ta první. Karviné se na podzim dlouho nedařilo, ztrácela i dobře rozehrané zápasy a nakonec odvolala trenéra. Jak je na tom slezský celek nyní? Neprohrál už pětkrát v řadě.

Svěřenci Josefa Muchy odstartovali jaro překvapivou výhrou v Mladé Boleslavi a poté doma rozmetali Zlín. Následovala důležitá remíze v Liberci a domácí plichta 1:1 se Spartou. Karvinští jsou rázem devátí a kráčí za záchranou. Jména pěti klíčových hráčů týmu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Patrik Le Giang

Patrik Le Giang Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V zimě se spekulovalo o návratu Jana Laštůvky, který si nakonec vybral Baník. Karvinou to ale nemuselo mrzet, mezi třemi tyčemi se totiž zabydlel pětadvacetiletý slovenský gólman s vietnamskými kořeny Patrik Le Giang. Ten v létě přišel jako dvojka za Martina Berkovce, během podzimu ale zaujal natolik, že už v brance zůstal. V každém zápase vytáhne několik velmi důležitých zákroků a celý tým se na něj může maximálně spolehnout.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Jan Hošek

Jan Hošek Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Dirigent a lídr zadních řad. Společně s Pavlem Dreksou, jenž se do Karviné vrátil z hostování v Ázerbájdžánu, vytvořil velmi silnou stoperskou dvojici, která téměř k ničemu nepustila ani Stanciua a spol. Osmadvacetiletý Jan Hošek v sezoně naskočil do 18 zápasů a všechny je odehrál celé.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Marek Janečka

Marek Janečka Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Motor karvinského týmu. Přestože mu je už 34 let, stále má sil na rozdávání. Nevynechá jediný souboj, spoluhráčům pomůže při bránění a je aktivní i směrem dopředu. Zakládá útočné akce, všude je ho plno. Proti Zlínu vstřelil první gól v sezoně, v zápase se Spartou pak přidal další velmi dobrý výkon.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Lukáš Budínský

Lukáš Budínský 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Mozek útočných akcí Karviné. Pětadvacetiletý Lukáš Budínský je hrozbou pro všechny obrany soupeřů, vždyť v sezoně dal už šest branek a přidal čtyři asistence. Sedmý nejproduktivnější hráč HET ligy odehrál velmi dobrý jarní duel se Zlínem, ve kterém si připsal gól i přihrávku.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Tomáš Wágner

Tomáš Wágner Karviná Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Karviná našla kanonýra. Ve skvělé formě hraje bývalý plzeňský útočník Tomáš Wágner, který do slezského klubu přišel před rokem z Jablonce. Urostlý forvard letos dal už sedm branek a čtyři z nich vstřelil na jaře. Rozhodl o výhře nad Mladou Boleslaví, dvakrát se prosadil proti Zlínu a naposledy vystřelil bod se Spartou. Navrch přidal tři nahrávky a je pátým nejproduktivnějším hráčem celé ligy.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud