Karlssonem a Vindheimem to nekončí. 4 další hráči, kteří v zimě mohou opustit Spartu

Kádr Sparty se během zimy mění. Několik hráčů už z Letné odešlo a další možná ještě odejdou.

Spartu už opustili Andreas Vindheim z Norska nebo Švéd David Moberg Karlsson. Do Německa zamířil útočník Václav Drchal a další hráči mohou ještě ze Sparty odejít. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Florin Nita 

Florin Nita Sparta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sparta má na soupisce tři kvalitní gólmany. Dříve býval jedničkou Milan Heča, toho ale připravil o místo Florin Nita. Jenže ani ten své místo neuhájil a nyní mezi třemi tyčemi vládne Dominik Holec. Je jasné, že dříve nebo později bude muset někdo z kola ven – a mohl by to být Nita. Ten byl sice vyhlášen nejlepším fotbalistou Rumunska, zároveň si ale postěžoval, že ve Spartě nechytá. Vydá se v zimě vstříc jinému angažmá? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Lukáš Štetina 

Lukáš Štetina 21 Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Jeho odchod je téměř jistou věcí. Lukáš Štetina má ve Spartě smlouvu do léta a pražský klub mu už oznámil, že nový kontrakt nedostane. Slovenský reprezentační stoper, jehož do Sparty přivedl ještě Ital Stramaccioni, si tak může hledat nové angažmá a nejspíš už během jara bude hrát jinde. Na Letné dostanou přednost Filip Panák, Ondřej Čelůstka nebo Martin Vitík. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Lukáš Juliš 

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni odehrál svou nejlepší sezonu ve Spartě a především díky parádnímu podzimu nasázel dvanáct branek. Jenže letos jej provázely zdravotní problémy a sedmadvacetiletý útočník si v lize připsal jen dva starty. Na Letnou navíc dorazil Tomáš Čvančara z Jablonce a tím se Julišova pozice ještě zhoršila. Zamíří místo Čvančary na sever Čech? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Matěj Pulkrab 

Matěj Pulkrab 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Upřímně, moc lidí mu ve Spartě už nevěřilo. Čekalo se, že Matěj Pulkrab letos odehraje na Letné poslední sezonu a pak se vydá jinam. Jenže čtyřiadvacetiletý útočník dal na podzim sedm branek a nahlas s řekl o další šanci. Ale taky o nabídky ze zahraničí - vážný zájem o něm má například polský Raków.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud