Nejvíc vítězství: Everton a Sunderland (17 výher)  Přestože nejvíc střetnutí odehrál Petr Čech proti Liverpoolu, procentuálně úspěšnější byl proti jiným soupeřům. Shodně po sedmnácti výhrách má na kontě ze soubojů s Evertonem a Sunderlandem. Zatímco s méně slavným liverpoolským klubem na to potřeboval 30 utkání, se Sunderlandem se radoval z výhry kromě dvou zápasů pokaždé. Za těmito kluby figuruje Manchester United, jenž Čech pomohl porazit patnáctkrát. Profimedia.cz
 Nejvíc remíz: Liverpool (12 utkání)  Souboje Petra Čecha s Liverpoolem bývaly většinou velmi těsné a vzájemná bilance českého gólmana s tímto klubem je nesmírně vyrovnaná – čítá 13 výher Reds, 11 úspěchů Čecha a dvanáct remíz. S žádným jiným celkem více nerozhodných utkání neodehrál. Na druhém místě v této statistice najdeme Tottenham s deseti plichtami. Profimedia.cz
 Nejvíc porážek: Manchester United (13 utkání)  Přestože vychytal Petr Čech během kariéry 15 výher proti Manchesteru United, Red Devils jsou zároveň týmem, se kterým musel spolknout největší počet porážek. Bylo jich třináct – nejvíc (8) v Premier League. Zajímavé je, že český gólman prohrál všechny tři utkání, které sehrál s Manchesterem United v Lize mistrů. Profimedia.cz
 Nejvíc inkasovaných gólů: Liverpool a Manchester United (46 branek)  Je poměrně logické, že nejvíc branek dostal Petr Čech od soupeřů, s nimiž se potkal nejčastěji, tedy od Manchesteru United. Oba celky zatížily jeho konto 46 góly, manchesterskému celku k tomu však stačilo sehrát o tři zápasy méně než Liverpoolu. Na třetí příčce v této statistice figuruje Manchester City s 32 přesnými trefami za Čechova záda. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Kariéra Petra Čecha v řeči čísel. Proti komu odchytal nejvíc zápasů? Který tým mu nasázel nejvíc gólů?

Petr Čech je bezpochyby nejlepším fotbalovým brankářem v historii samostatné české reprezentace. Jeho kariéra byla dlouhá a úspěšná. Zajímavá je i v řeči čísel a statistik.

Zní to skoro neuvěřitelně, ale brankář Petr nastoupil v soutěžních zápasech během klubové kariéry proti 139 různým týmům. Třiatřicet z nich potkal na hřišti pouze jednou, na druhé straně jsou tři mužstva, se kterými změřil síly alespoň třicetkrát. A proti komu vychytal nejvíc výher nebo s kým udržel nejvíckrát čisté konto? Na tyto otázky odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 8

Nejvíc zápasů: Liverpool (36 utkání)

Petr Čech vs. Liverpool.jpg

Nejdelší část kariéry strávil Petr Čech v anglické Premier League, takže není žádným překvapením, že nejvíc utkání odchytal proti ostrovním celkům. Až na 23. místě najdeme v tomto žebříčku první neanglický klub, jímž je s devíti zápasy Barcelona. Tři celky potkal na hřišti alespoň třicetkrát. Třetím nejčastějším soupeřem mu byli fotbalisté Evertonu (30), o tři střetnutí víc odchytal proti Manchesteru United a šestatřicetkrát si zahrál proti Liverpoolu. Se 13 výhrami však tento soupeř není tím, proti němuž zaznamenal nejvíc vítězství v kariéře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Nejvíc vítězství: Everton a Sunderland (17 výher)

Petr Čech vs. Everton.jpg

Přestože nejvíc střetnutí odehrál Petr Čech proti Liverpoolu, procentuálně úspěšnější byl proti jiným soupeřům. Shodně po sedmnácti výhrách má na kontě ze soubojů s Evertonem a Sunderlandem. Zatímco s méně slavným liverpoolským klubem na to potřeboval 30 utkání, se Sunderlandem se radoval z výhry kromě dvou zápasů pokaždé. Za těmito kluby figuruje Manchester United, jenž Čech pomohl porazit patnáctkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Nejvíc remíz: Liverpool (12 utkání)

Petr Čech vs. Liverpool1.jpg

Souboje Petra Čecha s Liverpoolem bývaly většinou velmi těsné a vzájemná bilance českého gólmana s tímto klubem je nesmírně vyrovnaná – čítá 13 výher Reds, 11 úspěchů Čecha a dvanáct remíz. S žádným jiným celkem více nerozhodných utkání neodehrál. Na druhém místě v této statistice najdeme Tottenham s deseti plichtami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Nejvíc porážek: Manchester United (13 utkání)

Petr Čech vs. Manchester United.jpg

Přestože vychytal Petr Čech během kariéry 15 výher proti Manchesteru United, Red Devils jsou zároveň týmem, se kterým musel spolknout největší počet porážek. Bylo jich třináct – nejvíc (8) v Premier League. Zajímavé je, že český gólman prohrál všechny tři utkání, které sehrál s Manchesterem United v Lize mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Nejvíc inkasovaných gólů: Liverpool a Manchester United (46 branek)

Petr Čech vs. Manchester United1.jpg

Je poměrně logické, že nejvíc branek dostal Petr Čech od soupeřů, s nimiž se potkal nejčastěji, tedy od Manchesteru United. Oba celky zatížily jeho konto 46 góly, manchesterskému celku k tomu však stačilo sehrát o tři zápasy méně než Liverpoolu. Na třetí příčce v této statistice figuruje Manchester City s 32 přesnými trefami za Čechova záda.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Nejvíc čistých kont: Newcastle United (13 vychytaných nul)

Petr Čech vs. Newcastle.jpg

Newcastle United byl oblíbeným protivníkem Petra Čecha. Z dvaceti utkání, která proti Strakám sehrál, jich dvanáct dovedl do vítězného konce a třináctkrát udržel čisté konto. Pokaždé to bylo v Premier League. Jen o jednu nulu méně má na kontě ze zápasů s Liverpoolem a Portsmouthem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Zápasy s červenou kartou: Wigan Athletic a Bohemians Praha

Petr Čech-červená karta1.jpg

Petr Čech byl během celé kariéry považován za mimořádně slušného hráče, ale i on se dvakrát na hřišti červenal. Poprvé to bylo na začátku jeho profesionální dráhy, v sezoně 2000/01 ještě v dresu Blšan. Vesnický klub tehdy prohrál v Ďolíčku s Bohemkou 0:4. Čech tenkrát inkasoval tři góly a čtvrtý přímo zavinil v 81. Minutě nedovoleným zákrokem, po němž následovala proměněná penalta.

Podruhé musel předčasně pod sprchy v září roku 2009, kdy hájil barvy Chelsea, v utkání Premier League na hřišti Wiganu. Tehdy druhý tým tabulky před více než 18 tisíci diváky prohrál s místními borci 1:3 a český gólman opět zavinil faulem v pokutovém území penaltu, kterou proměnil v 51. Minutě Hugo Rodallega, poslal domácí do vedení 2:1 a nasměroval je k zisku tří bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud