Kryštof Daněk (Sigma Olomouc) - Stejně jako Karabec, tak i Kryštof Daněk poprvé nakoukl do ligy už loni. Sedmnáctiletý záložník Sigmy si v uplynulém ročníku připsal premiérové tři starty a v duelu s Karvinou se do statistik zapsal i jednou asistencí. Letos zatím naskočil do dvou duelů a na hřišti pobyl celkem 13 minut. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 Lukáš Endl (Zbrojovka Brno) - Zbrojovka neprožívá zrovna dvakrát vydařený start sezony. Nováček Fortuna ligy má zatím jediný bod, tým zasáhl koronavirus i velká marodka. U tří zápasů byl taky sedmnáctiletý obránce Lukáš Endl, který si svou ligovou premiéru odbyl v duelu se Spartou, proti které nastoupil v základní sestavě. V dalších dvou duelech pak střídal. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Jambor (Zbrojovka Brno) - Také David Jambor hraje za Zbrojovku, která si prochází složitým obdobím. Sedmnáctiletý záložník zatím zasáhl do dvou zápasů a proti Zlínu a Olomouci odehrál celkem 32 minut. Vzhledem k tomu, v jaké je Brno situaci, možná dostane ještě další šanci. Foto: FC Zbrojovka Brno / CNC / Profimedia
 Dalibor Večerka (SFC Opava) - Kdo ví, zda by se Opava zachránila, kdyby se loňská sezona dohrála do konce. Takto ale Slezané pokračují mezi elitou a sedmnáctiletý Dalibor Večerka si mohl odbýt premiéru ve Fortuna lize. Talentovaný bek si zahrál proti Karviné, Příbrami i Českým Budějovicím a pokaždé se objevil v základní sestavě. Foto: František Géla/SFC Opava / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Karabcovi vrstevníci. 5 sedmnáctiletých mladíků, kteří letos okusili Fortuna ligu

Fanoušci Sparty opěvují Adama Hložka, hodně se toho však čeká také ještě od mladšího Adama Karabce. I ten má nakročeno k velké kariéře.

Adam Karabec Sparta 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmnáctiletý Adam Karabec ze Sparty patří k největším talentům Fortuna ligy. V té debutoval v minulém ročníku, který nakonec zakončil s bilancí deseti zápasů, jednoho gólu a jedné asistence. Letos byl v akci zatím dvakrát, jeho šance však určitě ještě přijde. Zároveň ale není jediným sedmnáctiletým fotbalistou, který zasáhl do letošního ligového ročníku. Jména čtyř dalších najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Kryštof Daněk (Sigma Olomouc)

Kryštof Daněk Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Stejně jako Karabec, tak i Kryštof Daněk poprvé nakoukl do ligy už loni. Sedmnáctiletý záložník Sigmy si v uplynulém ročníku připsal premiérové tři starty a v duelu s Karvinou se do statistik zapsal i jednou asistencí. Letos zatím naskočil do dvou duelů a na hřišti pobyl celkem 13 minut.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Lukáš Endl (Zbrojovka Brno)

Lukáš Endl Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zbrojovka neprožívá zrovna dvakrát vydařený start sezony. Nováček Fortuna ligy má zatím jediný bod, tým zasáhl koronavirus i velká marodka. U tří zápasů byl taky sedmnáctiletý obránce Lukáš Endl, který si svou ligovou premiéru odbyl v duelu se Spartou, proti které nastoupil v základní sestavě. V dalších dvou duelech pak střídal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

David Jambor (Zbrojovka Brno)

Brno FC Zbrojovka Brno CNC Profimedia.jpg

Také David Jambor hraje za Zbrojovku, která si prochází složitým obdobím. Sedmnáctiletý záložník zatím zasáhl do dvou zápasů a proti Zlínu a Olomouci odehrál celkem 32 minut. Vzhledem k tomu, v jaké je Brno situaci, možná dostane ještě další šanci.

Foto: FC Zbrojovka Brno / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Dalibor Večerka (SFC Opava)

Dalibor Večerka František GélaSFC Opava CNC Profimedia.jpg

Kdo ví, zda by se Opava zachránila, kdyby se loňská sezona dohrála do konce. Takto ale Slezané pokračují mezi elitou a sedmnáctiletý Dalibor Večerka si mohl odbýt premiéru ve Fortuna lize. Talentovaný bek si zahrál proti Karviné, Příbrami i Českým Budějovicím a pokaždé se objevil v základní sestavě.

Foto: František Géla/SFC Opava / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud