Kapitán i český Beckenbauer. 4 čeští hráči Sparty, o které může být v Evropě zájem

Sparta se v minulé sezoně vrátila na ligový trůn a v letošním ročníku je zpátky v Evropské lize. Hráči rudého kádru jsou tak zase vidět.

Loni Spartu opustil Adam Hložek, který přestoupil do Leverkusenu, jinak ale Pražané pro zahraniční kluby moc zajímavé nebyly. To se ovšem mění. Dění na Letné údajně sleduje i španělské Sevilla. Jména čtyř českých hráčů Sparty, o které by na přestupovém trhu mohl být zájem, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ladislav Krejčí

Bez názvu4.jpg

Nejvážnější adept na zahraniční přestup. Čtyřiadvacetiletý sparťanský kapitán je lídrem na hřišti i v kabině. Loni z postu stopera přidal 13 branek, letos se zatím trefil jednou. Patří do sestavy reprezentace, sráží ho však disciplína. Na Letné už nejspíš dlouho nevydrží, údajně okolo něj krouží více španělských klubů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Martin Vitík

Martin Vitík Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

I jeho nejspíš jednou čeká zajímavé zahraniční angažmá. Martin Vitík byl už dříve spojován s Ajaxem, další nabídky ještě určitě dostane. Je mu 20 let, zkušeností už má ovšem dost. Martin Vitík nakoukl i do kádru reprezentace.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Filip Panák

Filip Panák Sparta Vlastimil Vacek Pravo Profimedia.jpg

Reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý naopak přehlíží Filipa Panáka, o němž se v současné době hovoří jako o nejlepším stoperu ligy. Svým stylem hry připomíná legendárního Franze Beckenbauera, ze středu obrany se elegantně vysouvá i do zálohy. Příští týden mu bude 28 let, šanci na zajímavý přestup ještě stále má.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Adam Karabec

Adam Karabec Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nezatracujte jej. Spousta lidí už o něm hovořila jako o promarněném talentu, Adam Karabec v sobě ale stále má kus pořádného fotbalového umění. V letošních šesti ligových startech dal už tři góly, po karetním trestu se vrátil zpátky do základní sestavy. Je mu stále teprve dvacet let, celou kariéru má ještě před sebou. A zahraniční kluby o něm už dobře ví.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud