Tomáš Koubek  V reprezentaci se pravidelně objevuje už několik let, nikdy si ale nevybojoval post jedničky. Gólman německého Augsburgu by navíc, stejně jako další hráči z Bundesligy, mohl dorazit jen na utkání do Estonska. I proto před ním dostal přednost třeba i Aleš Mandous.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Brabec  Trenér Jaroslav Šilhavý mu dával hodně důvěry. Jakub Brabec sbíral cenné minuty a dělal si zálusk na místo na EURU. Jenže plzeňský kapitán byl v posledních zápasech z formy, spekulovalo se o jeho odchodu z Viktorky a nyní je s celým týmem navíc v karanténě. Šanci tak dostane například David Zima.  Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Filip Novák  Také třicetiletý levý bek si v národním týmu držel silnou pozici. Filipa Nováka ale ze základní sestavy vyšoupl Jan Bořil a přednost nyní dostal i Aleš Matějů, který se v posledních zápasech v reprezentaci ukázal v dobrém světle. Novák dal sice o víkendu svůj první letošní ligový gól v barvách Fenerbahce, v národním týmu ale zůstal jen mezi náhradníky.  Foto: Profimedia.cz
 Zdeněk Ondrášek   Pamatujete na domácí bitvu s Anglií? Tehdy skóroval Zdeněk Ondrášek, jemuž fotbaloví fanoušci leželi u nohou. Ještě více měl být na očích poté, co na podzim přišel do Plzně. Jenže za Viktorku se v lize trefil jen čtyřikrát, přišel o místo v západočeském týmu a nyní taky vypadl z reprezentace. Místo něj se do ní vrátil Tomáš Pekhart. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Kapitán Dočkal a čtyři další hráči, kteří nečekaně vypadli z plánů trenéra Šilhavého

Fotbalovou reprezentaci čeká těžký start kvalifikace o postup na světový šampionát. Trenér Jaroslav Šilhavý se však ani přesto nebál udělat v nominaci několik nečekaných tahů.

Bořek Dočkal ČR kapitán 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Čeští fotbalisté zahájí svou pouť o postup na světový šampionát na půdě Estonska. Poté svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého narazí na Belgii a Wales, do těchto těžkých bojů však půjdou bez svého kapitána Bořka Dočkala. Ten ale není jediným stabilním článkem národního týmu, který se do nominace nevešel. Na koho se ještě nedostalo? Podívejte se. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Tomáš Koubek

Tomáš Koubek Augsburg.jpg

V reprezentaci se pravidelně objevuje už několik let, nikdy si ale nevybojoval post jedničky. Gólman německého Augsburgu by navíc, stejně jako další hráči z Bundesligy, mohl dorazit jen na utkání do Estonska. I proto před ním dostal přednost třeba i Aleš Mandous. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Brabec

Jakub Brabec Anglie Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Trenér Jaroslav Šilhavý mu dával hodně důvěry. Jakub Brabec sbíral cenné minuty a dělal si zálusk na místo na EURU. Jenže plzeňský kapitán byl v posledních zápasech z formy, spekulovalo se o jeho odchodu z Viktorky a nyní je s celým týmem navíc v karanténě. Šanci tak dostane například David Zima. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Filip Novák

Filip Novák Fenerbahce.jpg

Také třicetiletý levý bek si v národním týmu držel silnou pozici. Filipa Nováka ale ze základní sestavy vyšoupl Jan Bořil a přednost nyní dostal i Aleš Matějů, který se v posledních zápasech v reprezentaci ukázal v dobrém světle. Novák dal sice o víkendu svůj první letošní ligový gól v barvách Fenerbahce, v národním týmu ale zůstal jen mezi náhradníky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Zdeněk Ondrášek 

Zdeněk Ondrášek Anglie Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Pamatujete na domácí bitvu s Anglií? Tehdy skóroval Zdeněk Ondrášek, jemuž fotbaloví fanoušci leželi u nohou. Ještě více měl být na očích poté, co na podzim přišel do Plzně. Jenže za Viktorku se v lize trefil jen čtyřikrát, přišel o místo v západočeském týmu a nyní taky vypadl z reprezentace. Místo něj se do ní vrátil Tomáš Pekhart.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud