Michal Trávník (FK Jablonec) – 8 gólů.  Odehrál parádní podzim a měl nakročeno do zahraničí. Kroužily okolo něj i kluby z Německa nebo Anglie. Michal Trávník se ale v průběhu zimy zranil a zůstal v Jablonci. Na jaře se sice střelecky ještě neprosadil, přesto už má na kontě osm gólů a sedm nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Wágner (MFK Karviná) – 8 gólů.  Karviná na jaře tápe. Jediným hráčem, který ji stále drží při životě, je Tomáš Wágner, jenž dal v této části sezony tři ze čtyř gólů slezského celku. Aktuálně jich má na kontě osm, Karviná je přesto poslední. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Martin Doležal (FK Jablonec) – 9 gólů.  V zimě okolo něj kroužila Slavia, která jej chtěla získat na hostování. Útočník, jenž se objevil i v reprezentaci, ale zůstal na severu Čech. V prvním jarním kole dal svou devátou branku v sezoně, od té doby ale střelecky mlčí. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Hora (FK Teplice) – 9 gólů.  Osmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník má na jaře formu jako hrom. V posledních třech zápasech dal už čtyři góly a rázem má na kontě devět přesných zásahů. Po odchodu Davida Vaněčka je hlavní ofenzivní zbraní týmu. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kanonýrům vládnou cizinci. Toto je 5 nejlepších českých střelců Fortuna ligy

Lize vládnou cizinci. Alespoň tedy střelecké tabulce. Pět aktuálně nejlepších ligových kanonýrů má totiž zahraniční pas.

Nejlepším střelcem ligy je dvacetigólový Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi. V elitní pětce ligových kanonýrů jsou ještě Jean-David Beauguel z Francie, Slovák Miroslav Stoch, ghanský forvard Benjamin Tetteh a gabonský záložník Guélor Kanga ze Sparty. Až za nimi se seřadili nejlepší střelci s českým pasem. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Souček (Slavia Praha) – 8 gólů

Tomáš Souček Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Aktuálně zřejmě nejlepší hráč ligy. Klíčový člen slávistické zálohy a české reprezentace dal v aktuálním ročníku už osm branek a navrch přidal pět asistencí. Bude překvapením, pokud v Edenu zůstane.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Michal Trávník (FK Jablonec) – 8 gólů

Michal Trávník Jablonec 2.jpg

Odehrál parádní podzim a měl nakročeno do zahraničí. Kroužily okolo něj i kluby z Německa nebo Anglie. Michal Trávník se ale v průběhu zimy zranil a zůstal v Jablonci. Na jaře se sice střelecky ještě neprosadil, přesto už má na kontě osm gólů a sedm nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Tomáš Wágner (MFK Karviná) – 8 gólů

Tomáš Wágner Karviná Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Karviná na jaře tápe. Jediným hráčem, který ji stále drží při životě, je Tomáš Wágner, jenž dal v této části sezony tři ze čtyř gólů slezského celku. Aktuálně jich má na kontě osm, Karviná je přesto poslední.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Martin Doležal (FK Jablonec) – 9 gólů

Martin Doležal JAblonec 2.jpg

V zimě okolo něj kroužila Slavia, která jej chtěla získat na hostování. Útočník, jenž se objevil i v reprezentaci, ale zůstal na severu Čech. V prvním jarním kole dal svou devátou branku v sezoně, od té doby ale střelecky mlčí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Jakub Hora (FK Teplice) – 9 gólů

Jakub Hora Teplice.jpg

Osmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník má na jaře formu jako hrom. V posledních třech zápasech dal už čtyři góly a rázem má na kontě devět přesných zásahů. Po odchodu Davida Vaněčka je hlavní ofenzivní zbraní týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud